"AKP Covid-19 ile mücadeleyi bıraktı, erken seçime hazırlanıyor"

İktidarın salgın sürecini yönetemediğini aktaran CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, "Covid-19’la mücadeleyi bırakan iktidar, halkın sorunlarını çözmek için uğraşan CHP’yle mücadele ediyor" ifadel...

GÜNDEM 06.05.2020 - 15:18 06.05.2020 - 15:18

İktidarın salgın sürecini yönetemediğini aktaran CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, "Covid-19’la mücadeleyi bırakan iktidar, halkın sorunlarını çözmek için uğraşan CHP’yle mücadele ediyor" ifadelerini kullandı.

AKP iktidarının Covid-19 salgınıyla mücadele sürecini yönetemediğini CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, "Maske dağıtmayı dahi beceremeyen iktidar, CHP’li belediyelerin halka hizmetlerini engellediği gibi, şimdi de darbe çığırtkanlığı yaparak mağduru oynamaya çalışıyor" dedi.

"HALKI DAHA DA BORÇLANDIRDI"

CHP'li Mehmet Çelebi, yaptığı açıklamada siyasal iktidarın Covid-19 salgınıyla mücadele sürecini yönetemediğinin altını çizdi. Milyonlarca yurttaşın bu süreçte açlığa mahkum edildiğini, binlerce insanın işsiz kaldığını, elektrik, su, telefon faturalarını, kredi kartı borçlarını ödeyemediğini aktaran Çelebi, iktidarın ise yurttaşların bu ihtiyaçlarını karşılamak yerine daha da borçlandırdığını vurguladı.

"BECERİKSİZLİĞİNİZİ CHP'YE HAKARET EDEREK ÖRTEMEZSİNİZ"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde tüm CHP örgütlerinin, milletvekillerinin, belediye başkanlarının bu süreçte halkın sorunlarına çözüm üretmeye çalıştığının altını çizen Çelebi, şöyle devam etti:"Seçim döneminde ‘CHP iktidara gelirse sosyal yardımları’ kesecek yalanıyla halktan oy isteyen iktidar, halka yardım yapmak yerine CHP’li belediyelerin yaptığı sosyal yardımlardan rahatsız olduğu bu yardımları engelleyerek virüs yerine CHP’yle mücadele etti. Bu da yetmezmiş gibi yardım kampanyası adı altında yardım etmesi gereken halktan para istedi. Kendi halkına maske dağıtımını dahi beceremeyen iktidar, 55 ülkeye maske yardımı yaptı, maske yardımı yapılan ABD ise Suriye’deki PYD’ye maske dağıttı. Gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını engelleyemeyen, mızrağı çuvala sığdıramayan, siyasi olarak bittiğinin farkında olan iktidar tıpkı seçim dönemlerinde olduğu gibi işi gücü bırakıp yalanlarla, iftiralarla, hakaretlerle, toplumu ayrıştıran, ötekileştiren söylemlerle CHP’ye saldırıyor. Kötü söz sahibine aittir. Korkmuyoruz, sinmiyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde ülkemiz ve halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Her zaman halkımızla birlikteyiz çünkü CHP halkın kendisidir. Beceriksizliğinizin üzerini CHP’ye hakaret ederek örtemezsiniz."

"FETÖ’YÜ PALAZLANDIRAN AKP İKTİDARIDIR"

İktidarın CHP’li yöneticilerin sözlerini çarpıtıp, darbe çığırtkanlığı yaparak toplumdaki kutuplaştırmayı artırmaya çalıştığını vurgulayan Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:"Bugüne kadar mağduriyet üzerinden oy avcılığı yapan iktidar, bugün de Türkiye’nin kurucu partisi olan CHP’yi darbecilikle suçlama cüretini göstermektedir. Cumhuriyet tarihi boyunca darbelerden en çok zarar gören parti CHP olmuştur. CHP, her türlü darbenin karşısındadır. İktidar ‘Allah bizi affetsin’ diyerek 15 Temmuzu gerçekleştiren fetö ile ortaklığının üzerini örtemez. Fetö’yü palazlandıran, fetö’yle devletin kurumlarını çökerten, kozmik odayı fetö’ye açan, Cumhuriyet değerlerini ortadan kaldıran AKP iktidarının ta kendisidir. İktidar darbeci arıyorsa aynaya bakmalıdır."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST