ANKARA (AA) - Akkuyu Nükleer AŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara yönelik yarışma düzenlediğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de yaşayan çocuk ve gençleri kapsayan yarışma 6-10 ve 11-16 olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenecek.

Katılımcılar, "Enerjik Yüzyıl" temalı video çekimi, "Atomik Süper Kahraman" temalı çizim ve "Dünyayı Değiştiren Enerji" temalı resim olmak üzere üç ayrı kategoride yarışacak.

Her yarışmacı seçtikleri kategoride katılım sağlayacak. Jüri, katılımcıların eserlerini teknik performans, sanatsal ifade ve yarışma temasına uygunluk açılarından değerlendirecek. Yarışma sonunda her yaş kategorisinden ilk 3'e girenler yarışmanın kazananları olacak.

Katılımcılardan çalışmalarında, artan enerji talebinin karşılanması açısından nükleer santral inşa etmenin önemini ve nükleer enerjinin çevrenin korunmasını sağlayacak bir güç kaynağı olarak rolünü vurgulamaları isteniyor.

24 Mart itibarıyla başlayan yarışma için başvurular 15 Nisan'a kadar yapılabilecek. Başvuruların, com[email protected] e-posta adresine gönderilmesi gerekiyor.

Kazananlar 23-30 Nisan tarihlerinde Akkuyu Nükleer AŞ'nin internet sayfasından ve şirketin sosyal medya hesaplarından duyurulacak. Başvuru kuralları hakkında daha fazla bilgi şirketin resmi internet sayfasında yer alıyor.