Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, ekonomik krize dikkat çekmek için forum yapmak isteyen öğrencilere soruşturma başlattı.

HABER: SABRİ KIRDAR

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, ekonomik krize dikkat çekmek için forum yapmak isteyen öğrencilere soruşturma başlattı. Üniversite yönetimi birçok öğrenciye yazılı tebligatta bulunarak sözlü ve yazılı savunmalarının alınacağını belirtti.

Gözden kaçırmayın

Emine Şenyaşar: Çocuğumu bıraksınlar Emine Şenyaşar: Çocuğumu bıraksınlar

GEREKÇE 'İZİNSİZ OTURMA EYLEMİ' OLDU

Üniversite yönetimi tarafından öğrencilere gönderilen yazıda üniversite öğrencilerinin Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içinde bulunan Olbia Anfi Tiyatro önünde izinsiz oturma eylemi yaptıkları için haklarında soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Öğrencilerden 6 Ocak 2022 günü yazılı ve sözlü ifade vermeleri istendi.

soruşturma

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

Öğrencilerse kendilerine soruşturma açılmasına tepkili. Artan ekonomik krizden en çok etkilenenlerin kendilerinin olduğunu ifade eden öğrenciler üniversite  yönetiminin bu durumu görmezden gelerek İktidara yaranma derdinde olduğunu ifade ettiler. Forum esnasında kendilerine saldıran kişilere hiçbir işlem yapılmazken demokratik hakkımızı kullandığımız için bize soruşturma açılması kabul edilemez ifadelerini kullandılar.

NE OLMUŞTU?

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri artan ekonomik krizi tartışmak için 16 Aralık 2021 günü Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içinde bulunan Olbia Anfi Tiyatrosunda forum düzenlemek için toplanmışlar ancak özel güvenlik ve polis tarafından engellenmişlerdi. Bu keyfî tutumu protesto ermek için öğrenciler oturma eylemi yapmıştı. Eylem sırasında öğrencilere faşist bir grup saldırı girişiminde bulunmuş ancak saldırı öğrenciler tarafından engellenmişti.