Star TV'de henüz ilk bölümü yayınlanan ve Uraz Kaygılaroğlu, Cemre Baysel ile Asude Selma Kalebek'in başrollerini paylaştığı 'Sakla Beni' dizisi, bazı sahnelerinden dolayı eleştiri yağmuruna tutuldu. 

Dizinin eleştirilmesine neden olan, Naz karakterinin İncila adlı çocuğa uyguladığı zorbalık Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da radarına takıldı. 

"KESİNLİKLE TASVİP ETMİYORUZ"

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, dizide çocuklarla ilgili ihmal ve istismar şüphesi uyandırabilecek bazı sahnelerle ilişkin, dizi yayınlanmadan önce RTÜK'e başvurduklarını, böyle bir senaryoda çocukların kullanılmasını kesinlikle tasvip etmediklerini bildirdi.

TALEP RTÜK'E DİZİ YAYINLANMADAN ÖNCE İLETİLDİ

Dizide yer alan bir bölümde çocukların psikolojik iyilik hallerini gözetmeyen sahnelere yer verildiğini belirten Göktaş, şunları kaydetti:

"Söz konusu sahnelerin çocuğa yönelik ihmal ve istismar şüphesi uyandırabileceği ve bu kapsamda RTÜK uzmanları tarafından değerlendirilmesi yönündeki talebimiz ise dizi henüz yayınlanmadan 23 Ekim 2023 tarihinde RTÜK'e iletilmiştir.

Çocuklarımızı her türlü ihmal, şiddet, istismardan koruma noktasında medyayı önemli paydaşlarımızdan biri olarak gördüğümüzü her fırsatta ifade ederken böyle bir senaryoda çocuklarımızın kullanılmış olması kesinlikle tasvip etmediğimiz ve kabul etmeyeceğimiz bir durumdur. Toplumun geneline hitap eden medya içeriklerinin özellikle aile, çocuk ve gençlerimiz üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerin önlenmesi hususunda bir kere daha tüm medya kuruluşlarımızı gerekli hassasiyeti göstermeye ve sorumlu davranmaya davet ediyorum."