Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etmek için Ankara’da toplanmıştı. Gruba polis müdahale etmiş, aralarında avukat ve öğretmenlerin olduğu en az dokuz kişi gözaltına alınmıştı.

Kılıçdaroğlu, öğretmenin sürüklenerek gözaltına alındığı videoyu paylaşarak şunları demişti: “Öğretmenlere gaz mı sıktınız, öyle mi? Öğretmenlere şiddet uyguladınız, öyle mi? Öğretmenlere… ‘Al bunu diyen’ o kişi, beni beklesin. Öğretmene yapılan bu efeliği affetmeyeceğiz!”

Karamollaoğlu: Sayın Kılıçdaroğlu’nun çağrısını kıymetli buluyor ve destekliyoruz Karamollaoğlu: Sayın Kılıçdaroğlu’nun çağrısını kıymetli buluyor ve destekliyoruz

Soylu ise Kılıçdaroğlu’nun tweet’ini alıntılayarak Betül Koca’yı hedef göstermişti: “Kılıçdaroğlu, Ankara’da, defalarca Emniyet Terör Şube’nin gözaltına aldığı, kamuda öğretmenlik de yapmayan, profesyonel eylemci HDPKK’lı eliyle polisle öğretmeni karşı karşıya getirmeye utanmıyor musun?”

Soylu’nun öğretmeni hedef gösteren tweet’ine tepki yağdı. TİP Milletvekili Ahmet Şık Soylu'ya cevaben, "Ya hu suçlu olsa seninle fotoğrafı olurdu." dedi