Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ın borçları için kendisi ve annesinin evlerini ipotek ettirdi

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş'ın borçları nedeniyle kendisinin ve annesinin üzerine olan 4 evi ipotek ettirdiği iddia edildi.Mali yönden sıkıntılı günler geçiren, pandeminin d...

SPOR 09.10.2020 - 12:31 09.10.2020 - 12:31

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş'ın borçları nedeniyle kendisinin ve annesinin üzerine olan 4 evi ipotek ettirdiği iddia edildi.

Mali yönden sıkıntılı günler geçiren, pandeminin de etkisiyle bu zorluklardan kurtulmaya çalışan Beşiktaş'ta dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor.UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından takip altında olan, Avrupa lisansının sürmesi için mali istikrar sağlama zorunluluğu bulunan Beşiktaş'ın geçmişe dönük kesinleşmiş tüm borçlarını ödemesi gerekiyordu.

BİLAL MEŞE'NİN İDDİASI

Milliyet'ten Bilal Meşe'nin haberine göre; siyah-beyazlı kulüp, 120 milyon liralık kredi ile tüm geçmiş borçlarını kapatarak yoluna devam etti. Ancak bu operasyon, Başkan Ahmet Nur Çebi'nin kişisel girişimleriyle oldu.

BEŞİKTAŞ İÇİN KEFALET GEREKİYORDU

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma ve pandeminin getirdiği mali zorluklardan dolayı nakit akışı iyice düşen Beşiktaş'ın bu krediyi alabilmesi için kefalet gerekiyordu.Bunun üzerine Başkan Çebi, ikisi annesinin, ikisi de kendisinin üzerine olan toplam 4 lüks evi krediye karşılık ipotek ettirerek, siyah-beyazlıları sıkıntıdan kurtardı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@