Ahlat'taki Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşaatında iki işçide koronavirüs

CHP'li Veli Ağbaba, Bitlis Ahlat'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşaatında çalışan 2 işçinin koronavirüse yakalandığını ve işçilerin sağlığının riske atılarak inşaata devam edildiğini belirtti...

GÜNDEM 22.04.2020 - 15:21 22.04.2020 - 15:21

CHP'li Veli Ağbaba, Bitlis Ahlat'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşaatında çalışan 2 işçinin koronavirüse yakalandığını ve işçilerin sağlığının riske atılarak inşaata devam edildiğini belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bitlis'in Ahlat ilçesinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşaatında çalışan 2 işçinin koronavirüs (Covid-19) salgınına yakalandığını açıkladı.

"İŞÇİLERİN CAN GÜVENLİĞİ RİSKE ATILIYOR"

Ağbaba, bu rağmen Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşaatına devam edildiğini belirterek, "4 bin odalı kaçak saray var yetmedi, Ahlat'ta bir saray yapılıyor. Bu sarayda bizim tespitlerimize göre 2 işçimizin koronavirüs testi pozitif çıkmış" dedi."Üsküdar'da konut yetmedi. Huber Köşkü yetmedi, Marmaris'teki yazlık saray yetmedi, uçak yetmedi Ahlat'ta da bir saray yapılıyor" diyen Ağbaba, "Salgına rağmen sarayın yapımına devam ediliyor. Ahlat'ta işçilerin can güvenliği riske atılarak devam ediyor. Bu acele nedir?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST