UNICEF tarafından yapılan açıklamaya göre Afganistan'ın doğu ve güneyindeki 3 vilayette son 72 saat içerisinde en az 27 çocuk öldürüldü.

Gözden kaçırmayın

Lübnan seçimlerinde Hizbullah ve müttefikleri oy kaybetti Lübnan seçimlerinde Hizbullah ve müttefikleri oy kaybetti

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Afganistan'ın doğu ve güneyindeki 3 vilayette son 72 saat içerisinde en az 27 çocuğun öldürüldüğünü açıkladı.

136 ÇOCUK YARALANDI

Afganistan'daki çocukların haklarının Taliban ve hükümet tarafından göz ardı edildiği bildirilen açıklamada, Kandahar, Host ve Paktiya vilayetlerinde son 72 saat içinde en az 27 çocuğun çatışmalar sırasında hayatını kaybettiği ve 136 çocuğun da yaralandığı kaydedildi.

"HER KOŞULDA ÇOCUKLARIN KORUNMASINA ÖNCELİK VERMELİYİZ"

Euronews'te yer alan habere göre kuruluşun Afganistan Direktörü Hervé Ludovic De Lys, "UNICEF, Afganistan'da çocuklara yönelik ağır ihlallerin hızla artmasından şoke oldu. Vahşet her geçen gün daha da artıyor. Her zaman ve her koşulda çocukların korunmasına öncelik vermeliyiz" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLARIN GELECEĞİ TEHLİKE ALTINDA"

Açıklamanın devamında çocuklara yönelik şiddetin bir cinayet olduğu ve bu durumun kaygı verici boyutlara ulaştığı belirtilirken, çatışmaların artması halinde çocukların haklarının tehlikeye gireceği ve geleceklerinin tehdit altında olacağı kaydedildi.