Afgan kadın futbol takımı Afganistan'dan tahliye edildi

Taliban'ın Afganistan'da kontrol sağlaması ve geçici yönetim ilan etmesinin ardından Afgan kadın futbol takımı, ülkeyi terk ederek Pakistan'a geçti.

DÜNYA 15.09.2021 - 14:41 15.09.2021 - 14:54

Pakistan, Taliban yönetimindeki Afganistan'dan tahliye edilen kadın futbol takımının ülkeye geldiğini duyurdu. Ulusal basındaki haberlere göre, bu sabah Torkham sınırından Pakistan’a giriş yapan Afgan kadın futbol takımı, aileleri ve takım koçlarıyla birlikte Lahor’a hareket etti.

NE KADAR KALACAKLARINA DAİR BİLGİ PAYLAŞILMADI

Pakistan Bilgi ve Yayıncılık Bakanı Çaudri Favad Hüseyin, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Afganistan kadın futbol takımını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Bununla birlikte Hüseyin, kaç oyuncunun geldiğine ve burada ne kadar süre kalacaklarına dair bilgi paylaşmadı.

Afganistan'da geçici yönetim ilan eden Taliban’ın kadınların spor etkinliklerine katılmasına izin vermediği belirtiliyor.​​​​ Taliban, ülkede kadınların spor yapmalarını yasaklayacaklarını açıklamıştı. Taliban yönetiminin Kültür Komisyonu Başkan Yardımcısı Ahmedullah Vasik, Afganistan’da kadınların kriket ve bedenin İslami kurallarla izin verilenden fazla açılabileceği başka sporlarla uğraşmasına izin vermeyeceklerini söylemişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@