Adana ve Diyarbakır’da ev baskınları: 49 kişi gözaltına alındı

Adana merkezli 3 ilde yapılan ev baskınlarında aralarında HDP ve DBP’li yöneticilerin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamı...

GÜNDEM 24.05.2021 - 08:31 24.05.2021 - 08:31

Adana merkezli 3 ilde yapılan ev baskınlarında aralarında HDP ve DBP’li yöneticilerin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında Adana, Şırnak ve Dersim'de birçok eve polisler tarafından eş zamanlı baskın düzenledi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. "Örgüt üyesi olmak" iddiasıyla gözaltına alınanların Adana İl Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduğu öğrenildi. MA'nın aktardığına göre, gözaltına alınanların bazılarının isimleri şöyle: HDP Adana İl Örgütü yöneticisi Mehmet Yaşık, Çukurova TUAYDER yöneticisi Mehmet Tutuş, Cigerhum Güven, Şinda Erol, Beritan Özbey.

DİYARBAKIR'DA 29 GÖZALTI

Diyarbakır'da da aralarında HDP'li bazı yöneticilerin de bulunduğu 29 kişinin düzenlenen ev baskınları ile gözaltına alındığı açıklandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@