Adana Büyükşehir Belediyesi ve Migros Aile Kulübü iş birliğiyle, mevsimlik tarım işçisi kadınların şiddete karşı bilgilendirilmesi amacıyla,  ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet’ eğitimi düzenlendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Migros Aile Kulübü iş birliğiyle, kadınların şiddete karşı bilgilendirilmesi amacıyla, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet’ eğitimi düzenlendi.

Büyükşehir’in kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 16 gün sürecek etkinlikleri devam ediyor. Bu çerçevede, Galeria Migros Toplantı Salonu'nda düzenlenen eğitime; Migros Aile Kulübü kursiyer kadınları katıldı.

Eğitimde; Kadına Yönelik Şiddet, Şiddet Döngüsü, Şiddetin Türleri, Şiddetin Etkileri, Kadına Yönelik Şiddet İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Kapsamında Verilen Önleyici Tedbir Kararları, Şiddete Maruz Kalındığında Yararlanılabilecek Haklar ve Başvuru Mekanizmaları konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitimi, Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyoloğu Elif Uras verdi.

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİSİ KADINLARA ZİYARET 

Karataş ilçesine bağlı Bahçe Mahallesi’nde çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım işçilerine, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık çalışanları tarafından sağlık ve kuaförlük hizmeti verildi. Çadırlarda yaşayanlara hijyen kiti dağıtıldı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kadına yönelik şiddetle ilgili broşür dağıttı; kadınların şiddete karşı kendilerini koruyabilmeleri amacıyla bilgi aktardı. 

Tarsus Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 11 bin 343 TL oldu Tarsus Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 11 bin 343 TL oldu