Adana Büyükşehir Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) iş birliğinde, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik ‘Erkeklerin Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ile Mücadeleye Katılımı Eğitici Eğitimi Programı’ düzenlendi. 

Büyükşehir çalışanlarının, erkeklerin toplumsal cinsiyet eşitliğine katılımını sağlama yönünde bilgi ve farkındalık kazanması amacıyla düzenlenen eğitici eğitimine Büyükşehir Belediyesi’ni ve BM Kadın Birimi’ni temsilen Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayten Dolançay ve BM Kadın Birimi Proje Koordinatörü Duygu Erseçen katıldı. 

SUNUM VE GRUP ÇALIŞMALARI YAPILDI

İki günlük eğitimde BM Kadın Birimi Danışmanı Erkeklik Çalışmaları Uzmanı Dr. Murat Göç Bilgin tarafından ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Temel Kavramları’, ‘Erkeklerle Çalışmanın/Erkekliği Tartışmanın Tarihsel ve Teorik Arka Planları’, ‘Erkekler ve Şiddet’, ‘Erkekler ve Cinsel Taciz (Cinsel Taciz, Cinsel Şiddet, Cinsel Tacizi Önlemede Erkeklerin rolü)’ konularını kapsayan sunumlar yapılırken, grup çalışmaları  da gerçekleştirildi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin: Kadınlarımızla Yürüyecek Çok Yolumuz Var Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin: Kadınlarımızla Yürüyecek Çok Yolumuz Var