Bodrum'dan 'kıyı' çağrısı! Bodrum'dan 'kıyı' çağrısı!

Büyükşehir, kent genelinde yeşil alanları ve çocuk oyun alanlarını artırmak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son olarak hizmete giren Yıldırım Beyazıt Parkı’nın açılışına; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, siyasiler, meclis üyeleri, muhtarlar, bürokratlar ve yurttaşlar katıldı.

Açılışta Büyükşehir’i kenti dönüştüren, güzelleştiren, iyileştiren işlere imza atabilecek hale getirmenin gururunu ve sevincini yaşadıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren uyguladığımız mali disiplin, iyi yönetim, halkın parasını yerinde ve dürüst kullanma anlayışıyla bugünkü hale geldik. Adana’da dokunmadığımız köy, mahalle kalmadı. Bize nerede ne kadar oy verildiğine bakmadan hizmet ediyoruz. İhtiyaçları karşılıyoruz ama doğal olarak yeni ihtiyaçlar oluşuyor. Nerede ne sorun varsa çözmeye devam edeceğiz.”

Pandemi dönemi de dahil olmak üzere mağdur Adanalıların yanında olduklarını, sosyal belediyecilik anlayışı gereği yurttaşa önemli destekler verdiklerini vurgulayan Karalar, kurulacak aşevi ile çocukların yatağa aç girmesinin önüne geçeceklerini aktardı. Öğretmenler Bulvarı’na altgeçit ve üstgeçit de yapılacağını duyuran Karalar, son yıllarda Adana’nın güzelliklerle birlikte anılmaya başlandığını, bunu artırmak için çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi. 

Başkan Karalar’ın, mahallenin makus talihini değiştirdiğini söyleyen Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Cengiz Tutar ise izbe bir bölgenin, sosyal donatı alanına dönüştüğünü kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti.