Hasta ve infazı yakılan tutsakların serbest bırakılması için ailelerin Diyarbakır’da başlattığı Adalet Nöbeti, 274'üncü gününde devam etti.

Bakan Nebati: Aralık ayından itibaren enflasyon rakamlarında düşme göreceğiz Bakan Nebati: Aralık ayından itibaren enflasyon rakamlarında düşme göreceğiz

Hasta ve infazı yakılan tutukluların yakınları tarafından Diyarbakır’da başlatılan Adalet Nöbeti, 274’üncü gününde Diyarbakır Adli Tıp Kurumu (ATK) önünde devam etti. Nöbet eylemine, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Mezopotamya Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Birlik ve Kültür Derneği (MEBYA-DER) ile Tutuklu ve Hükümlü Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUHAY-DER) yöneticileri de katıldı. 

‘KANUNLARINIZ NEYSE ONU UYGULAYIN"

Açıklamayı yapan hasta tutuklu yakını İnci Güler, cezaevlerinden artık cenazelerin çıkmaması için Adalet Nöbeti'nde olduklarını hatırlatarak, "Çocuklarımızın bırakılmasını istiyoruz. Denetimli serbestlik dahi olsa serbest bırakılsınlar. Kanunlarınız neyse onları uygulayın” diye seslendi. 

Açıklama, "Bijî berxwedana zindana" ile "Hak, hukuk, adalet" sloganları ve alkışlarla sona erdi.