Adalar Belediyesi: "İstanbul Sözleşmesi amasız, fakatsız, eksiksiz uygulansın"

İstanbul'un Adalar Belediyesi, belediye binasına “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” yazılı pankartlar astı.İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmes...

TOPLUMSAL CİNSİYET 17.08.2020 - 14:18 17.08.2020 - 14:18 Dokuz8 Haber

İstanbul'un Adalar Belediyesi, belediye binasına “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” yazılı pankartlar astı.

İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesi”, AKP tarafından tekrar tekrar hedef haline getiriliyor. Ancak ‘Toplumsal Cinsiyet’ kavramının tanımını yapan ilk uluslararası sözleşme olma özelliği taşıyan İstanbul Sözleşmesi'ne her geçen gün bir belediye daha destek veriyor. Son olarak İstanbul'un Adalar Belediyesi, belediye binasına “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” yazılı pankartlar astı. Büyükada’daki Belediye binasına asılan 2 ayrı pankartta şu ifadeler yer aldı:

"AMASIZ, FAKATSIZ, EKSİKSİZ UYGULANSIN"

“İstanbul Sözleşmesi Yaşatır! Kadınlar ve çocukları koruyan İstanbul Sözleşmesi amasız, fakatsız, eksiksiz uygulansın, kadına şiddet ortadan kalksın.”“İstanbul Sözleşmesi Yaşatır! Bir kadının hayatı kurtulur. Bir Ülkenin yarını kurtulur./ Bir kadın güvenle karanlıkta gider. Bir ülke aydınlığa gider./ Bir kadın iş yerinde yükselir. Bir ülke ekonomide yükselir./ Bir çocuk şiddete maruz kalmaz. Bir ülke umutsuz kalmaz./ Kadınları ve çocukları koruyan İstanbul Sözleşmesi eksiksiz uygulansın, kadına şiddet ortadan kalksın.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@