Tennessee eyaletindeki şiddetli yağışların yol açtığı selde hayatını kaybedenlerin sayısı 22'ye yükseldi, 45 kişi ise aranıyor.

ABD'nin Tennessee eyaletindeki şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor. Yetkililer, selde yaşamını yitirenlerin sayısının 22'ye çıktığını, 45 kişinin ise kayıp olduğunu söyledi.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞANIYOR

Eyalet yetkilileri, şiddetli yağışlar nedeniyle Waverly kentindeki otoyolda ulaşımın sağlanamadığını belirterek, Hickman, Houston ve Humphreys bölgelerinde elektrik kesintileri yaşandığını ifade etti.

AA'nın aktardığı habere göre, ABD Ulusal Hava Servisi 24 saat içinde düşen yağış miktarı rekorunun kırıldığını açıkladı.

Selden etkilenen bölgelerde 20.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı devam ederken, bölgeye gönderilen helikopter ve yardım ekipleri de arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Gözden kaçırmayın

ABD tarihinde ilk kez trans birey oramiral oldu ABD tarihinde ilk kez trans birey oramiral oldu

Sel nedeniyle yaklaşık 4 bin 200 kişi elektriksiz kalırken, suyun baz istasyonlarına zarar vermesi sonucu bölgede iletişim de aksadı.

BİDEN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

ABD Başkanı Joe Biden, felakette hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi. Biden, "Sel nedeniyle ani ve trajik can kayıpları için en derin taziyelerimi sunuyorum. Bu korkunç felakette ihtiyaç duydukları her türlü yardımı sunacağız" ifadelerini kullandı.