ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına yaptığı uyarıda, “ABD hükümeti vatandaşlarını, İstanbul’da ya da Batılıların sıkça ziyaret ettiği yerlere, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarmaktadır. Türk makamları bu konuyu araştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de bulunan vatandaşlarına olası terör saldırısına ilişkin uyarı yaptı. Büyükelçilik’ten yapılan açıklama şöyle:

“ABD hükümeti vatandaşlarını, İstanbul’da ya da Batılıların sıkça ziyaret ettiği yerlere, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarmaktadır. Türk makamları bu konuyu araştırmaktadır. Bu mesaj, Avrupa’daki Kur’an yakma olaylarıyla ilgili 27 Ocak 2023 tarihli güvenlik uyarısını güncellemektedir.”

Yüksek gıda enflasyonunun oluşmasındaki nedenlerin araştırılması önerisi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi Yüksek gıda enflasyonunun oluşmasındaki nedenlerin araştırılması önerisi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi