ABD'de kadınlar, Yüksek Mahkeme'nin kürtaj kararına karşı sosyal medyadan seks grevi akımı başlattı. "Kürtaj yoksa, seks de yok" sloganıyla tepkilerini gösteren kadınlara destek büyük.

Unilad'in haberine göre Washington DC, Chicago, Los Angeles, Seattle, Atlanta, Austin ve New York'ta düzenlenen protestolar hafta sonu boyunca geniş bir katılımla devam etti.

TWITTER'DA SEKS GREVİ AKIMI

Cara adlı Twitter kullanıcısı, "Cinsel ilişkiden uzak durmanın tam zamanı, özellikle bu yasaya onay veren yargıçlar ve senatörlerle evli olan kadınlar için. Bakalım ne kadar dayanabilecekler" dedi.

Twitter Kullanıcıları, seks grevi anlamına gelen #sexstrike etiketiyle yasaya tepki gösterdi. Monique Pressley adlı bir başka kullanıcı ise iletisinde, "#Sexstrike belki erkeklerin de bu kadın hakları'olayına dahil olmasını sağlar" ifadelerine yer verdi.

Uluslararası Af Örgütü, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den özür diledi Uluslararası Af Örgütü, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den özür diledi

ABD Başkanı Joe Biden, "Bu karar yüzünden, kadınların sağlığı ve yaşamı risk altında. Yüksek Mahkeme sayesinde ABD olarak tam anlamıyla 150 yıl geriye gittik" demiş ve kürtajı yasaklayan yasaya karşı görüş bildirmişti.