Şüpheli ölüm: ABD'li gazeteci, Karaköy'de ölü bulundu

ABD'li gazeteci Andre Vltchek, İstanbul Karaköy'de aracının içinde ölü bulundu. Vltchek'in ölümünü polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçti.Olay, İstanbul’da Beyoğlu-Karaköy Kemankeş so...

GÜNDEM 22.09.2020 - 11:54 22.09.2020 - 11:54 Dokuz8 Haber

ABD'li gazeteci Andre Vltchek, İstanbul Karaköy'de aracının içinde ölü bulundu. Vltchek'in ölümünü polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçti.

Olay, İstanbul’da Beyoğlu-Karaköy Kemankeş sokak üzerinde bulunan bir otelin önünde meydana geldi. Rusya doğumlu Amerikalı gazeteci Andre Vltchek (57), eşi Rossie İndira Vltchek ve iki şoförle birlikte 9 gün kaldığı Samsun'dan kiraladığı VIP araçla İstanbul'a yola çıktı.Kalacakları otelin önüne saat 05.30 sıralarında geldiklerinde eşi, Vltchek'i uyandırmak istedi. Vltchek'i hareket etmediğini gören eşi ve şoförler sağlık ekiplerine haber verdi.

KAYITLARA “ŞÜPHELİ ÖLÜM” OLARAK GEÇTİ

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek'in öldüğünü belirledi. Polis ekipleri sokağa güvenlik şeridi çekti. Olay yeri inceleme ekipleri ise araçta inceleme yaptı. Belgeselci ve araştırmacı gazeteci Andre Vltchek'in ölümünü polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçtiği aktarılırken, cenaze Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.Araç incelenmek üzere emniyet otoparkına çekilirken, Vltchek'in eşi ve şoförlerin ifadesinin alınacağı belirtildi.Polisin soruşturması devam ediyor. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@