AB'den 7 ülkeyle daha aşı sertifikası anlaşması

AB, seyahatlerde kullanılan koronavirüs sertifikalarının Arnavutluk, Andorra, Faroe Adaları, İsrail, Monako, Fas ve Panama ülkeleriyle karşılıklı tanıma kararı aldığını açıkladı.

AVRUPA 15.09.2021 - 17:20 15.09.2021 - 17:36

Avrupa Birliği (AB), seyahatlerde koronavirüs (Kovid-19) sertifikalarının 7 ülkeyle daha karşılıklı tanınması için karar aldı. AB Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Arnavutluk, Andorra, Faroe Adaları, İsrail, Monako, Fas ve Panama bundan böyle AB'nin sistemine bağlanabilecek.

420 MİLYON KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ

Bu ülkelerde verilen Covid-19 sertifikaları, Birliğin Dijital Kovid Sertifikası ile aynı şartlar altında kabul edilecek. AB'den bu ülkelere seyahatlerde de AB'nin sertifikası geçerli olacak. Birlik içinde hazirandan bu yana 420 milyon kişiye sertifika verildi.

TÜRKİYE İLE AB ARASINDAKİ SERTİFİKA ANLAŞMASI 20 AĞUSTOS'TA YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİ

AB Komisyonu'nun verdiği bilgiye göre, son eklemelerden sonra 27 üye ülke ile aralarında Türkiye'nin de bulunduğu AB üyesi olmayan 16 ülke arasında Covid sertifikaları karşılıklı olarak tanınıyor. Türkiye ile AB, Covid sertifikalarını karşılıklı olarak tanıma kararı almış, karar 20 Ağustos'ta yürürlüğe girmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@