ABD'deki bir düğünde 147 kişi koronavirüse yakalandı

ABD'nin Maine eyaletinde kapalı mekanda yapılan bir düğünde 147 kişi koronavirüse yakalanırken, aralarından 3'ü hayatını kaybetti.Maine Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezin (CDC) Direktörü Dr...

DÜNYA 05.09.2020 - 21:13 05.09.2020 - 21:13

ABD'nin Maine eyaletinde kapalı mekanda yapılan bir düğünde 147 kişi koronavirüse yakalanırken, aralarından 3'ü hayatını kaybetti.

Maine Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezin (CDC) Direktörü Dr. Nirav Şah, 7 Ağustos'ta kapalı mekanda yapılan bir düğünle ilgili 147 vakaya rastladıklarını söyledi. Söz konusu düğüne katılan kişilerin bir hapishane ve bakımevinde salgına yol açtığını belirten Şah, vakaların 56'sının düğünün davetlileri ya da bu kişilerin temas ettiği kişiler, 72'sinin ise düğüne katılan bir davetlinin çalıştığı hapishanedeki kişiler olduğunu kaydetti.

3 KİŞİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ

Şah, yine düğüne katılan bir kişinin aile üyesinin çalıştığı bir yaşlı bakımevindeki 19 vakanın da bu düğün ile bağlantılı olduğu sonucuna ulaştıklarını ve yine düğünle bağlantısı tespit edilen 3 kişinin de virüsten dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı.

50 KİŞİ LİMİTİ AŞILMIŞ

Söz konusu düğünde katılımcı sayısının 50 kişi limitini aştığını ve düğünde sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiğini öğrendiklerini aktaran Şah, sonrasında bu kişilere filyasyon takibi yaparak böyle bir sonuca ulaştıklarını ifade etti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@