ABD'de yapılan bir araştırma sonucuna göre, 2003-2018 yıllarında en az 140 çocuk polis tarafından öldürüldü.Daily Mail'in haberine göre, ABD'de pediyatri eğitim hastanesi Nationwide Children...

ABD'de yapılan bir araştırma sonucuna göre, 2003-2018 yıllarında en az 140 çocuk polis tarafından öldürüldü.

Daily Mail'in haberine göre, ABD'de pediyatri eğitim hastanesi Nationwide Children's Hospital'ın yaptığı araştırmanın bulguları, "Pediatrics" dergisinde yayımlandı. Daily Mail'in haberine göre, ABD'de pediyatri eğitim hastanesi Nationwide Children's Hospital'ın yaptığı araştırmanın bulguları, "Pediatrics" dergisinde yayımlandı.

HAYATINI KAYBEDEN ÇOCUKLARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ AZINLIK MENSUBU

Sputnik'te yer alan habere göre araştırma, ABD'de 2003-2018'de yaşları 12 ila 17 olan 140 çocuğun, polis müdahalesi sonucu yaşamını yitirdiğini, 113 ölümde silahın rolünün bulunduğunu ortaya koydu. Polis müdahalesinde hayatını kaybeden çocukların büyük bölümünün azınlık mensubu ve yüzde 93'ünün erkek olduğu, siyah çocukların polisin elinde ölme olasılığının beyazlardan 6, Hispanik çocukların da 3 kat fazla olduğu görüldü.

1300 ERKEK ÇOCUK HER SİLAHLA VURULUYOR

Çalışma, ABD'de her yıl yaklaşık çoğu erkek 1300 çocuğun silahla vurularak öldüğünü gözler önüne serdi. Bu vurulmalara, en fazla silahla oynayan kardeş veya yakının neden olduğu da işaret edildi.

"POLİS ŞİDDETİ SİSTEME GÜVENSİZLİĞE YOL AÇIYOR"

Araştırma ekibinin lideri Dr Monika Goyal, "Bir çocuğun herhangi bir nedenle ölümü kahredici ancak polis şiddeti sonucu olması sisteme güvensizliğe yol açıyor. Keskin ırksal ve etnik farklılık örüntüsü bu trajediyi daha kötüleştiriyor. Bu politikaları soruşturmak, tespit etmek ve düzeltmek önemli" ifadesini kullandı.