ABD'de Halkbank'a bir dava daha açıldı

Halkbank, ABD'de bazı kişilerin kendilerine yönelik bir dava süreci başlattıklarını duyurdu.Halkbank'tan yapılan açıklamada, ABD'deki bazı kişilerin, bankaya dava açtığı duyuruldu.İRAN...

EKONOMİ 24.07.2020 - 22:46 24.07.2020 - 22:46 Dokuz8 Haber

Halkbank, ABD'de bazı kişilerin kendilerine yönelik bir dava süreci başlattıklarını duyurdu.

Halkbank'tan yapılan açıklamada, ABD'deki bazı kişilerin, bankaya dava açtığı duyuruldu.

İRAN BAĞLANTILI BİR DAVA

Halkbank tarafından yapılan açıklamada, bankaya yönelik ABD hukuk sistemi aracılığıla dava açıldığı duyuruldu. Açıklamada, "İran'dan alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle" bu davanın açıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, "Müştekilerin bir kısmının dahil olduğu, benzer davalar geçmişte başka uluslararası bankalara karşı da açıldı, başarısızlıkla sonuçlandı" ifadeleri yer aldı.

"DİĞER DAVA İLE BAĞ KURULMAYA ÇALIŞILIYOR"

Açıklamada, Reza Zarrab'ın itirafları sonucu açılan dava ile bağ kurulmak istendiği de belirtildi. Bankanın açıklamasının ilgili bölümünde, "Tazminat davasında ileri sürülen iddialarla, özünde Bankamız hakkında ABD New York Güney Bölge Mahkemesi nezdinde açılmış bulunan mevcut ceza davasındaki sözde iddialarla bağlantı kurulmaya çalışıldığı anlaşılmıştır. Oysa, Bankamız ile ilgili ifade edilen iddialar asılsız olmasının yanı sıra, bu davayı açan kişilerin İran’dan alacaklarının tahsili ile hiçbir ilgisi olmadığı gibi, söz konusu alacakların tahsiline etkisi de bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@