Gözden kaçırmayın

Ekvador'daki cezaevi çatışmasında ölü sayısı 118'e çıktı Ekvador'daki cezaevi çatışmasında ölü sayısı 118'e çıktı

ABD’nin Philadelphia bölgesinde 12 yaşındaki bir çocuğu, kovalamaca esnasında üç el ateş ederek öldüren polisin çıkarıldığı mahkemede tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Philadelphia Bölge Savcılığı tarafından paylaşılan bilgilere göre; 26 yaşındaki polis memuru Edsaul Mendoza, ‘bir hırsızlık vakasına karıştığı zannıyla" takip ettikleri gençlerin arasında bulunan 12 yaşındaki Thomas “TJ” Siderio’yu silahsız olduğunu bildiği halde öldürmekle suçlandı.

“ÜÇÜNCÜ KEZ ATEŞ EDERKEN ARTIK BİR SİLAHI BİLİYORDU”

AA'nın aktardığına göre, Mart başında yaşanan olayın kamera kayıtlarının, Mendoza’nın Siiderio’yu "anlamsız bir şekilde takip ettiği ve silahsız olduğunu bilmesine rağmen onu vurduğunu" ispatlar nitelikte olduğu belirtildi.

Philadelphia Bölge Savcısı Larry Krasner, “Mendoza, Siderio’ya üçüncü kez ateş ederken artık bir silahı olmadığını ve ona zarar veremeyeceğini biliyordu, ama yine de onu sırtından vurarak öldürdü” diye konuştu.

Görevinden el çektirilen ve Pazar günü gözaltına alınan Mendoza’nın, 16 Mayıs’taki duruşmaya kadar tutuklu kalacağı aktarıldı.