ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, CH-47 Chinook tipi iki helikopterin Muğla'nın Dalaman bölgesindeki orman yangınlarındaki görevini tamamladığını duyurdu.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti, görevden alındı Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti, görevden alındı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, CH-47 Chinook tipi iki helikopterin Muğla'nın Dalaman bölgesindeki orman yangınlarındaki görevini tamamladığını duyurdu. Açıklamada yangın söndürme çalışmalarına katılabilmekten memnuniyet duyulduğu belirtilerek, "Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, her zaman Türk müttefiklerimizin yanında olacaktır" denildi.

ABD İKİ YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ İLE DESTEK VERMİŞTİ

ABD, Türkiye’nin orman yangınları ile mücadelesine 2 adet CH-47 Chinook yangın söndürme helikopteri ile destek vermişti. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla helikopterlerin görevini tamamladığını ve yangın söndürme çalışmalarına katılabilmekten memnuniyet duyduklarını açıkladı.

"İŞBİRLİĞİMİZİ SÜRDÜRMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ"

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı ve ABD Avrupa Komutanlığı tarafından temin edilen CH-47 Chinook tipi iki helikopterin Muğla'nın Dalaman bölgesindeki yangın söndürme çalışmalarına katılabilmesinden memnuniyet duyduk. Bu iki helikopter, su taşıma ve boşaltma çalışmalarıyla yangınla mücadeleye katkıda bulundu.

* Türk itfaiye ekiplerinin orman yangınlarını kontrol altına almaktaki kararlı ve başarılı çalışmalarını takdir ediyoruz. Türk yetkililerle yapılan istişarelerin ardından, CH-47 Chinook tipi iki helikopter, çalışmalarının kapsamını daraltan diğer uluslararası ortaklar gibi Türkiye'deki görevini tamamladı.

* Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti her zaman Türk Müttefiklerimizin yanında olacaktır. İki ülkenin de gelecekteki acil durumlara müdahale etmeye hazır olması amacıyla eğitim ve kapasite geliştirme işbirliğimizi sürdürmek için sabırsızlanıyoruz.