ABD’nin New Mexico eyaletindeki Albuquerque şehrinde, ayrı zamanlarda öldürülen 3 Müslümanın katilinin aynı kişi veya kişiler olabileceği belirtildi.

ABD'de Albuquerque Polis Departmanından Kyle Hartsock, düzenlediği basın toplantısında, Müslüman toplumu arasında endişeye neden olan cinayetler hakkında bilgi verdi.

Hartsock, Kasım 2021’de 62 yaşındaki Mohammad Ahmadi’nin helal market işletmesinin arkasındaki araç parkında ölü bulunduğunu, 9 ay sonra 26 Temmuz’da 41 yaşındaki Aftab Hussein’ın apartmanının park yerinde vurulduğunu ve en son 1 Ağustos’ta öğrenci lideri 27 yaşındaki Muhammad Afzaal Hussain’in New Mexico Üniversitesi yolunda öldürüldüğünü aktardı.

Antarktika’da tarihin en düşük deniz buzu seviyesi tespit edildi  Antarktika’da tarihin en düşük deniz buzu seviyesi tespit edildi 

"Cinayet dedektiflerimiz ve müfettişlerimiz şu anda aynı kişi veya kişilerin bu 3 suçu da işlediğine dair güçlü bir olasılık olduğuna inanıyor." diyen Hartsock, kurbanların ortak yönü olan ırk ve dinlerine işaret etti.

Hartsock, kurbanların Müslüman toplumuna üye oldukları için hedef alınmış olabileceklerini vurguladı.

Cinayet kurbanı 3 Müslüman'ın da pusuya düşürülerek öldürüldüğüne dikkati çeken Hartsock, “Bu da bize saldırganın eylemleri için pusuda beklediğini gösteriyor.” değerlendirmesi yaptı.

Hartsock, kamuoyunda bilgisi bulunanlardan cinayetlerin aydınlatılması için yardım isteyerek, bunların seri cinayetler olup olmadığı konusunda ise bir şey söyleyemeyeceklerini kaydetti.