Ankara Büyükşehir Belediyesi, depremde zarar gören Kahramanmaraşlı esnafa destek olmak için harekete geçti. Depremde işletmeleri zarar görmüş Kahramanmaraşlı 100 esnaf, ‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ kapsamında 17 Mart 2023 Cuma (yarın) gününden itibaren Altınpark’taki ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde ürünlerini Ankaralılarla buluşturacak.

YAVAŞ’TAN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

‘Kahramanmaraş Dayanışma Günleri’ni sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Sevgili ailem, Kahramanmaraşlı depremzede esnafımızın satış yapacağı Kahramanmaraş Dayanışma Günleri 17 Mart'ta başlıyor, ucu açık şekilde devam edecek. Hepinizi desteğe davet ediyorum” dedi.

100 ESNAF SATIŞ YAPACAK

SES İstanbul Şubeleri: Sesimizi duyan var mı? SES İstanbul Şubeleri: Sesimizi duyan var mı?

Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nin A Salonu da dayanışma günlerine özel olarak düzenlendi. 2 bin 400 metrekarelik alanda 16-18-21 ve 24 metrekarelik satış alanları depremzede esnaf için hazırlandı. Dayanışma günlerinde ürünlerini Ankaralılarla buluşturacak 100 esnafa ABB tarafından lojistik destek sağlanıyor. ABB, Başkent'e gelecek Kahramanmaraşlı esnaf ve yanlarında getirecekleri 2 kişinin de konaklama ihtiyacını karşılayacak.

Dayanışma Günleri’nde; antika, ayakkabı, baharat, bakır, çanta, deri, giyim, seramik, gümüş, saat, kozmetik, kuruyemiş, kuyumcu, oyuncak, restoran, şarküteri, şekerleme, seyahat acentesi, süt ürünleri, tatlı-dondurma, yöresel ürünler ve züccaciye gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren esnaflar ürünlerini satacak. Yarın başlayacak Kahramanmaraş Dayanışma Günleri, 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.