ABB'den yaralı sokak hayvanları için E-Pati uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sitesindeki uygulamayla, “Başkent 153” hattını arayarak yaralı sokak hayvanlarını ihbar eden yurttaşlar, yaralı hayvanların durumundan online bilgi sahibi olabilecek

TOPLUM & YAŞAM 22.07.2021 - 17:15 22.07.2021 - 17:39 Dokuz8 Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, “E-Pati” projesini hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi'nin www.ankara.bel.tr internet sitesine entegre edilen uygulamayla, Başkent 153'ü arayarak yaralı sokak hayvanlarını ihbar eden yurttaşlar, bundan sonra tedavi edilme sürecindeki hayvanların durumunu online olarak da takip edebilecek.

1 Temmuz'dan itibaren hizmete açılan ve “epati.ankara.bel.tr” adresinden ulaşılabilecek uygulama sayesinde yurttaşlar, kedi ve köpek de sahiplenebilecek.

ANKA'nın aktardığı habere göre, Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, e-pati uygulaması hakkında şu bilgileri verdi:

“İlimiz genelinde trafik kazası başta olmak üzere ortopedik, travmatik veya kanamalı vakalarda sokak canlarımıza Başkent 153 üzerinden gelen ihbarlar doğrultusunda veterinerlik hizmeti vermekteyiz. Bu konuda sağduyulu vatandaşlarımız ve yerel hayvan koruma görevlisi gönüllüler günün belli bir zaman diliminde telefon aracılığıyla bilgi alıyorlardı. Artık 'epati.ankara.bel.tr' adresi üzerinden 7/24 anlık bilgilerini online olarak da ihbar sahiplerimiz görebilecek.”

SOKAK HAYVANLARINA 3 NOKTADAN SAHİPLENDİRME

Büyükşehir Belediyesi, e-pati uygulamasıyla Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi (KISAMER), Gölbaşı Geçici Hayvan Bakımevi ve Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde rehabilite edilen sahipsiz hayvanların sahiplenilmesine de imkan sağlayacak.

18 yaşını doldurmuş olma şartının arandığı hayvanseverler, “e-pati.ankara.bel.tr” adresi üzerinden sahiplenmek istediği kedi veya köpeği seçebilecek. Kimlik fotokopisi ve ikametgâh beyanı ile birlikte başvuruda bulanabilecek olan hayvanseverlere sahiplenme tutanağı düzenlenecek.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@