ABB, katılımcılık anlayışı doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Başkan Mansur Yavaş, Etimesgutlu muhtarlar ile bir araya geldi. Başkan Yavaş, bölgede yaşama geçecek projeler hakkında muhtarlara bilgi verirken, muhtarların sorun ve taleplerini dinleyerek ilgili daire başkanlarına yönlendirdi. Elvankent Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, Büyükşehir Belediyesi bürokratları da hazır bulundu.

2019-2022 yılları arasında Etimesgut’un mahallelerine yapılan yatırım ve hizmetleri maliyetleriyle göstererek muhtarları bilgilendiren Yavaş, şunları söyledi:

“HAYALİ PROJELER YAPMAK YERİNE MUHTARLARIMIZIN TALEPLERİNİ YAPMAK BOYNUMUZUN BORCU”

“8 Nisan’da dört yılımız bitmiş olacak. Dört yıl boyunca kimseyi ayırmadan çalıştık ve devam ediyoruz. Ortak akılla hep birlikte yönetmeye çalışıyoruz. Tek başımıza kararlar almıyoruz. Etimesgut ilçesine 215 milyona yakın ASKİ tarafı altyapı yatırımları yapılmış bunlar ödenenler… Bir de devam eden, ödemesi yapılacaklar var. Görevimiz yapacağız. Boşa harcayacak paramız yok, onu biliyorsunuz. Hayali proje yok. Kanalizasyon, kaldırım, asfalt problemi en önemli işler bunlar. Belediyenin ilk yapması gereken yağmur suyu ve kanal suyunu ayırmak. Evlere sel basmasına engel olmak. Köylerimizin birçoğunda kanal açıktan akıyor. Bunlar tamamlanmadan altyapılar tamamlanmadan başka yere harcanan para haram. Benim gözümde haram. Hayali projeler yapmak yerine muhtarlarımızın taleplerini yapmak boynumuzun borcu. Önce belediye kendi görevini yapacak. Ulaşım problemi var. 2013 yılından beri bir tane otobüs almamış belediye. 400 otobüs aldık, ilk taksitini ocak ayında ödedik. 4 milyon euro… İmkanım olsa 2 bin tane otobüs alırım. Çünkü otobüslerimizin birçoğu hala 2009 model, bakıyoruz çalışan çalışıyor. Otobüsler eskidikçe güvenlik sorunu ortaya çıkıyor. Bakım parası artıyor. Öncelikle bunlara para ayırmamız lazım.”

Efeler’in yeşil alanlarına bakım yapılıyor Efeler’in yeşil alanlarına bakım yapılıyor