80 ve 89 yaşındaki çift koronavirüsü yendi

Ankara'da 80 ve 89 yaşlarındaki bir çift, 13 günlük tedavinin ardından koronavirüsü yenerek dün taburcu oldular.

GÜNDEM 07.04.2020 - 17:38 07.04.2020 - 17:38

Ankara'da 80 ve 89 yaşlarındaki bir çift, 13 günlük tedavinin ardından koronavirüsü yenerek dün taburcu oldular.

Koronavirüs vaka sayısının 30 bin 217'ye ulaştığı ölü sayısının ise 649'a ulaştığı Türkiye'de sevindirici bir gelişme yaşandı. Ankara’da TOBB ETÜ hastanesinde tedavi gören 80 ve 89 yaşlarındaki bir çift, koronavirüsü yenerek dün taburcu oldu. Hastane çalışanları, çifti alkışlarla uğurladı.Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede pandemiye dönüşen koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında bugüne kadar Türkiye'de 1326 kişi hastalığı yenerek sağlığına kavuştu. Sağlığına kavuşanlardan ikisi de Ankara'da yaşayan 80 ve 89 yaşlarındaki çift oldu. Yüksek ateş şikayetiyle TOBB ETÜ Hastanesine gelen çiftin, yapılan testlerinde Covid-19'a yakalandığı tespit edildi. Çifti karantinaya alan sağlık çalışanları, çifte çeşitli tedaviler uyguladı.

ERKEK HASTADA HİPERTANSİYON VARDI

Hipertansiyon rahatsızlığı bulunan erkek hastanın bir süre yoğun bakımda kaldığı ve iki hastanın da tedavisinde Çin'den getirilen ilaç kullanıldığı öğrenildi. 13 günlük tedavi süresinin ardından Covid-19'u yenen çift, sağlığına kavuşarak taburcu edildi. Çifti taburcu edildikleri sırada, hastane çalışanları alkışlarla uğurlandı.

"VİRÜSE KARŞI EN ÖNEMLİ BAŞLIK BAĞIŞIKLIĞIN GÜÇLÜ OLMASI"

Hastane çalışanları tarafından alkışlarla uğurlanan çifte ilişkin Hürriyet'ten Hande Fırat'a konuşan TOBB ETÜ Hastanesi’nden Prof. Dr. Halil Kurt, iki hastanın da bağışıklık sistemlerinin güçlü olduğunu, sigarayı ise yıllar önce bıraktıklarını açıkladı. Kurt, virüse karşı en önemli başlıklardan birinin bağışıklık sisteminin güçlü olması olduğunu söyledi. Kurt, "Ruhumuzu dinç, moralimizi yüksek tutalım. 89 yaşındaki hastam tedavisi boyunca günde bir fincan kahve keyfinden vazgeçmedi" dedi.

İTALYA'DA DA 104 YAŞINDAKİ KADIN KORONAVİRÜSÜ YENMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde de İtalya'da 1920 yılında İspanyol gribini yenen 104 yaşındaki bir kadın da koronavirüsü yenmişti. Hastalığı yenen Ada Zanusso, dünya üzerinde koronavirüsü yenen en yaşlı insan olmuştu. İyileşmesini büyük bir sevinçle karşılayan doktorlar, Zanusso’yu ‘umut ışığı’ olarak görüyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST