8 yıl boyunca istismara uğradığı için intihar eden Emre'nin ablaları adalet istiyor

9 yaşından 17 yaşına kadar sürekli istismara ve tecavüze maruz bırakıldığı için hayatına son veren 26 yaşındaki Emre Yıldır'ın ablaları zanlının önce tutuklanıp sonra serbest bırakıldığını belirte...

GÜNDEM 16.08.2019 - 11:54 16.08.2019 - 11:54

9 yaşından 17 yaşına kadar sürekli istismara ve tecavüze maruz bırakıldığı için hayatına son veren 26 yaşındaki Emre Yıldır'ın ablaları zanlının önce tutuklanıp sonra serbest bırakıldığını belirterek, “Emre için adalet istiyoruz” dediler.

https://www.youtube.com/watch?v=GlIQIMHmTE8&feature=youtu.be29 Nisan 2019 Pazartesi günü, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, 15. kattan atlayarak hayatına son veren Emre Yıldır (26)’ın ablaları Nur Aslı Kaynar ve Derya Gür, bir akrabası tarafından defalarca tacize ve tecavüze uğrayıp hayatına son veren kardeşleri Emre için adalet istedi.Kaynar ve Gür, yaptıkları açıklamada, kardeşleri Emre’nin 9 yaşından 17 yaşına kadar bir akrabaları tarafından tecavüze uğradığını, yıllarca durumdan haberleri olmadığını, durum ortaya çıkınca tecavüzcünün intihar vakasıyla beraber tutuklandığını, fakat 8 Ağustos 2019 Perşembe günü serbest bırakıldığını iddia etti. Emre’nin ablaları Kaynar ve Gür, yaptıkları açıklamada, “Emre için adalet istiyoruz” dedi.

“9 YAŞINDAN 17 YAŞINA KADAR SÜREKLİ CİNSEL İSTİSMARA VE TECAVÜZE UĞRADI”

Emre’nin ablası Nur Aslı Kaynar, olayı şu ifadelerle özetledi: “29 Nisan 2019 tarihinde, 15. kattan atlayarak intihar eden Ahmet Emre’nin ablasıyım. Emre 9 yaşından 17 yaşına kadar sürekli cinsel istismara, taciz ve tecavüze uğradı. Bu bizim çok yakın akrabamız olan annemin teyzesinin oğlu tarafından gerçekleştirilen tecavüz ve taciz yıllarca bizim haberimiz olmadan sürdü. Tecavüzcü, Emre’nin intiharı ile beraber tutuklandı ancak 8 Ağustos 2019 tarihinde serbest kaldı. Biz bu tecavüzcünün, tekrar tutuklanmasını talep ediyoruz. Buradan Cumhuriyet Savcılarına, Cumhurbaşkanına, tüm toplum kurum ve kuruluşlarına, medyaya sesleniyoruz. Emre için adalet istiyoruz. Başka Emre’ler için adalet istiyoruz. Emre’nin ilk tacizi 9 yaşında sünnet olduğunda elleme, öpme ile başlıyor. Daha sonra durum tecavüz olayının gerçekleşmesi ile devam ediyor. Emre’ye yıllarca kendi yazlığımızda tecavüz ediyor. Şu anda bunu yapan kişi serbest. Aramızda dolaşıyor. Edirne’de ikamet ediyor. Acilen tutuklanıp cezasının verilmesini istiyoruz.”

“BAŞKA EMRE’LER İÇİN ADALET İSTİYORUZ”

Emre’nin diğer ablası Derya Gür ise, şu ifadelerde bulundu: “Emre’nin almış olduğu ses kaydında ‘bu işe giren bir daha çıkamaz’ diyor. Bu başka Emre’lere de bunu yapmayacağı anlamına gelmiyor. Bizler sadece Emre için değil, başka Emre’ler için, başka canlar yanmasın diye uğraşıyoruz. Evet, benim kardeşim öldü. Onu hiçbir şey geri getiremez. Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@