Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan, 10 ilin etkilendiği 7,4 büyüklüğündeki deprem Osmaniye Kadirli’de de hissedildi. Kadirli Muhammediye Camisinin minaresi 2 aracın üzerine yıkıldı.  Kadirli Harkaçtığı köyünde evi yıkılan Musa Sarıcan ise, “Komple çatladı her taraf, sarsıldı iyice. Can kurtarma derdindeyiz, kendi canımızı zor kurtardık" dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,4 büyüklüğündeki depremden 10 il etkilendi. Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan vatandaşlar depremin ardından geceyi sokakta geçirdi. Kadirli Muhammediye Camisinin minaresi 2 aracın üzerine yıkılırken onlarca apartmanın kullanılamaz durumda olduğu belirtildi. 

Kadirli Harkaçtığı köyünde evi yıkılan Musa Sarıcan, "Gece içeride yakalandık, yataktaydık hemen dışarı kaçtık. Evin her tarafında komple hasar var. Komple çatladı her taraf, sarsıldı iyice. Can kurtarma derdindeyiz, kendi canımızı zor kurtardık" diye konuştu.

Seçim2023 I TİP, milletvekili aday adaylığı başvuru süresini 27 Mart’a kadar uzattı Seçim2023 I TİP, milletvekili aday adaylığı başvuru süresini 27 Mart’a kadar uzattı