52 örgütten açıklama: Fethiye Geçici Hayvan Bakımevi'ni iyileştirin!

Hayvan hakları ve doğa alanında faaliyet gösteren 52 sivil toplum örgütü, Fethiye Belediyesi'nin Geçici Hayvan Bakımevi'nde yaşananlar konusunda açıklama yaptı.

HAYVAN HAKLARI 23.08.2021 - 14:41 23.08.2021 - 14:50

Fethiye Belediyesi'ne ait Geçici Hayvan Bakımevi'nde hayvanların yaşadığı hak ihlallerine karşı 52 STK ortak açıklama yaptı. Belediyenin sorumluluklarını yerine getirmesi istenen ve sivil toplum ile işbirliği yapılması çağrısında bulunulan açıklamada, kamuoyuna yansıyan videolar hatırlatıldı, özellikel "yasaklı ırk" olarak anılan hayvanların hayvan haklarına aykırı koşullarda olduğu belirtildi. Geçen hafta aynı bakımevinde uzun süre önce ölen bir köpeğin fark edilmediği de kaydedilen açıklamada, yapılan görüşmelerin sonuç vermediği dile getirildi.

52 ÖRGÜT İMZALADI

"Sivil toplum örgütleri olarak biler, gerekli inceleme, çalışma ve iyileştirmelerin bir an önce yapılmaya başlanması ve hayvanların doğuştan sahip olduğu tüm haklara saygı duyan bir anlayış ve tutum içinde, hak ettikleri özen ve hizmetin bir an önce sağlanmasını talep ediyoruz" denilen açıklamada 52 sivil toplum örgütünün imzası yer aldı.  

hayvan1hayvan2hayvan3hayvan4

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST