Bu yıl beşincisi düzenlenen ve dokuz gün süren Edremit Kitap Fuarı sona erdi. 5. Edremit Kitap Fuarı’na 200’e yakın yazar ve 60’a yakın yayınevi katılırken 40’a yakın söyleşi yapıldı. Fuarı, 100 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

Dünyanın en yaşlı köpeği hayatını kaybetti Dünyanın en yaşlı köpeği hayatını kaybetti

Edremit Kitap Fuarı'nın son gününde, tarihi olayları kendine özgü üslubuyla anlatan Metin Uca, “Bunu mu Demek İstedim” başlıklı “Çok Püsürlü Tarih” oyunuyla izleyiciye farklı bir tarihi yolculuk yaptırdı. Uca, oyununu, “Ayağa kalkıp kendi tarihimizi yazma zamanı gelmedi mi” sorusuyla bitirdi. Yazar Öner Yağcı, 68 Kuşağı ile edebiyatın ve siyasetin ilişkisini anlatırken bir başka söyleşide CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık ve Gazeteci Necdet Saraç, “Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı Nasıl Olacak” sorusuna cevap aradı.

Barış Doster ve Gazeteci Gürkan Hacır’ın katıldığı söyleşide ise Suriye ile ilgili yaşanan son gelişmeler ve dış politika masaya yatırıldı. Son gün, Baba Erenler de dinleyicisiyle buluştu.  Kapanış töreninde sahneye çıkan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, fuara katılan Edremitlilere ve kitapseverlere teşekkür ettikten sonra fuarın genel koordinatörü Necdet Saraç’ı, Belediye Başkan Yardımcıları Tayfun Canlı ve Tayfun Gerkuş’u, belediye meclis üyelerini, fuarın organizasyonunda emeği geçen belediye personelini sahneye davet etti. Bu isimlere teşekkür eden Arslan, “Seneye daha güzel günlerde, daha da büyük bir fuarda buluşmak üzere” dedi.