39 mülteci hakkında sınır dışı edilme kararı

Diyarbakır Barosu İnsan Hakları Merkezi Mülteci Hakları Komisyonu, Afganistan ve Pakistanlı 39 düzensiz göçmenin sınır dışı edileceğini duyurdu. 

GÜNDEM 25.09.2021 - 17:45 25.09.2021 - 17:47

Diyarbakır Barosu İnsan Hakları Merkezi Mülteci Hakları Komisyonu, Afganistan ve Pakistan uyruklu  ve 19 Eylül tarihinden beri Çınar ilçe Jandarma Komutanlığı’nda gözetim altında tutulan 15’i çocuk ve 2 fiziksel engelli göçmene ilişkin sanal medya hesabından açıklama yaptı. Yetkililerle yaptıkları görüşmeleri aktaran baro, mültecilere ilişkin sınır dışı edilmeleri yönünde kararı alındığını belirtti. 

Baro, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Başta çocuklar ve engelliler olmak üzere savaş nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan düzensiz göçmenlerin; Yabancılar Uluslararası Koruma Kanunu ile evrensel hukuk kuralları uyarınca sınır dışı etme işlemlerinin durdurulmasını ve temel insani ihtiyaçlarının giderilmesini talep ediyoruz.Diyarbakır Barosu İnsan Hakları Merkezi Mülteci Hakları Komisyonu olarak söz konusu durum hassasiyetle takip etmekte olup, konuya dair raporumuz en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.” 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@