Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi web sitesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) düzenlemesi olmaksızın listeye ilave kararı verilen 12 adedi ithal, 24 adedi imal olan toplam 36 ilacın yayımlandığını duyurdu.

"BEDELİ ÖDENEN İLAÇ SAYISI 8 BİN 681 OLDU"

Geri ödeme listesinde yurt dışından temin edilen 380, ülkemizde ruhsatlı 8 bin 265 ilaç yer almakta iken yeni düzenleme ile birlikte ruhsatlı ilaç sayısının toplamda 8 bin 301’e ulaştığını ifade eden Bilgin, “Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen ilaç sayısı 8 bin 681’e ulaştı” dedi.

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya SMA hastalarının beklediği Risdiplam etken maddeli ilacı sordu: Ruhsat ne zaman verilecek? CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya SMA hastalarının beklediği Risdiplam etken maddeli ilacı sordu: Ruhsat ne zaman verilecek?

Vatandaşların, ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini belirten Bakan Bilgin, “İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim” diye konuştu.