30 Ağustos kutlamasına polis müdahalesi: CHP’li vekile tekme atıldı

Kırşehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yılı dolayısıyla CHP'lilerin düzenlediği yürüyüşe polis müdahale etti. Polisler, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan'a tekme attı.CHP Kırşe...

GÜNDEM 31.08.2020 - 00:36 31.08.2020 - 00:36

Kırşehir'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yılı dolayısıyla CHP'lilerin düzenlediği yürüyüşe polis müdahale etti. Polisler, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan'a tekme attı.

CHP Kırşehir İl Başkanlığı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde düzenlemek istediği zafer alayı polis tarafından engellendi. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı atan CHP’lilere polis, barikatlarıyla müdahale etti. CHP’liler polise “Gül Kitapevi’ni yakanların karşısına konulmayan barikat Zafer Bayramı’nda fener alayı yapmak isteyenlerin karşısına konuluyor” diye tepki gösterdi. CHP’liler ile polis arasındaki arbede uzun süre devam etti.

"BUNCA ŞİDDETE NE GEREK VAR?"

ANKA'da yer alan habere göre, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, yaptığı açıklamada polis şiddetine maruz kalarak kendisine tekme atıldığını açıkladı. Metin İlhan Halk TV’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:“Tek istediğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı için fenerleri yakıp meydana gitmekti. Emniyet müdürleri, müdür yardımcıları da izin verdi. Biz geçtikten sonra bu kez şiddet uyguladılar. Polis arkadaşlar çok ciddi bir emir almışlar herhalde. Böyle bir şey olmaz. Biz sadece 3-4 kişi gidip fener alayı yapacaktık. Ben Vali Bey’le de görüştüm daha önce. Herkesin buna ihtiyacı vardı. 23 Nisan’ı, 19 Mayıs’ı yaşayamadılar ama 30 Ağustos’u hep beraber yaşayalım dedik.https://twitter.com/dokuz8haber/status/1300186081162334208Ben yıllarca doktorluk yaptım. Polis arkadaşların, bekçi arkadaşların çocuklarını muayene ettim. Hastalarına baktım… Üzüldüğüm taraf bu. Bunca şiddete ne gerek var?”5 Eylül 2015 tarihinde Kırşehir’de ‘Teröre Lanet Bayrağa Saygı’ yürüyüşü sonrasında HDP Kırşehir İl Başkanlığına saldırı gerçekleştirildi. HDP binasından sona Gül Kitapevi’ne yönelen saldırganlar, burayı ateşe vermişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@