3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Kartal'da Engelsiz Yaşam Festivali

Kartal Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir festival düzenledi. ‘Kartal Engelsiz Yaşam Festivali’, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi önünden Kartal Meydanı'na yapılan yürüyüşle başladı.

TOPLUM & YAŞAM 03.12.2021 - 12:32 03.12.2021 - 12:41

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Engelsiz Yaşam Festivali yürüyüşüne engelli çocuklarla elele tutuşarak katlıdı. Kartal esnafının da alkışlarla eşlik ettiği yürüyüşün ardından yüzlerce vatandaş, Kartal Meydanı'nda kurulan etkinlik alanında buluştu. Festival açılışında işitme engelliler için işaret dili anlatımı eşliğinde bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da engelli yaşamını kolaylaştıracak bir şube açılacağı müjdesini de verdi. Yüksel konuşmasında, "Engelleri nasıl aşabileceğimizi anlatmak, haykırmak ve bunu hissettirebilmek için bugün bir aradayız. Bizim görevimiz de engelsiz yaşamı kolaylaştıracak ve hazırlayacak hizmetleri ardı ardına yapmak. Her gün bir ödevimizi yeniliyoruz” diye konuştu.

ENGELLİLER SAHNE ALDI

Türkiye Engelliler Vakfı Genel Başkanı Zülfinaz Abedan da etkinliğin ev sahibi Başkan Yüksel’e teşekkür ederek, engelli çocukların yapmış olduğu bir Atatürk portresi armağan etti. Festivalde İsem Tuzla Özgem Müzik Grubu, Melodi Dans ve Down Sendromlular Grubu Vals Ekibi, Avrasya Özel Çocuklar Derneği Ritim Grubu, Şehit Recep Büyük Özel Eğitim Uygulama Grubu ve Müzik Dostları Grubu sahne aldı. Festival boyunca dans gösterileri, müzik dinletisi, sihirbaz gösterileri, bando, vals, şiir ve daha birçok etkinlik gerçekleşti. Etkinlik alanında Kartal Belediyesi Engelsiz Üretim Atölyesi ve çeşitli engelli derneklerinden çocukların yaptığı el yapımı ürünlerde görücüye çıktı. Festival sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın, en son sahneye çıkan grup olan Müzik Dostları Grubu’na bir plaket takdim etti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST