27 öğrenciyi istismara maruz bırakan faile 621 yıl hapis cezası

Antalya'da 27 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakma suçlamasıyla yargılanan faile 621 yıl hapis cezası verildi.Antalya'da 27 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakma suçlamasıyla tutuklu...

TOPLUMSAL CİNSİYET 11.11.2020 - 21:13 11.11.2020 - 21:13

Antalya'da 27 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakma suçlamasıyla yargılanan faile 621 yıl hapis cezası verildi.

Antalya'da 27 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakma suçlamasıyla tutuklu yargılanan Mahmut Aydın Köksar'ın karar duruşması bugün Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.Fail Köksar, tutuklu bulunduğu cezaevinde duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, istismara maruz bırakılan öğrencilerin aileleri ve avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.Köksar, üzerine atılı suçlamaları reddederek, beraatına ve tahliyesine karar verilmesini talep etti. İddia makamı failin cezalandırılmasını istedi.Mahkeme heyeti, fail Köksar'a 26 çocuğa yönelik "tehdit", "hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanma ile zincirleme şekilde basit ve nitelikli cinsel istismar" suçlarından 621 yıl hapis cezası verdi.

İNDİRİM UYGULANMADI

Failin bir öğrenciyi "cinsel istismar"a maruz bırakma suçundan da beraatına karar veren heyet, Köksar'ın öğretmenlikten men edilmesine hükmederken, yargılama sürecinden pişmanlık göstermemesi nedeniyle de indirim hükümlerini uygulamadı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@