Dünyanın en popüler arama motoru Google, alt servisi olan Google Trends / Google Trendler aracılığıyla her yıl “Yılın Arama Trendleri” isminde bir kategorik listesini yayınlıyor.

Yılın en çok aranan kelimesi listesinin başında osh Wardle tarafından yaratılan ve geliştirilen, The New York Times Company tarafından yayınlanan web tabanlı, dünyaca ünlü kelime oyunu Wordle oldu. Wordle’dan sonra en çok aranan kelimeler ise şöyle:

1. Wordle
2. India vs England
3. Ukraine
4. Queen Elizabeth
5. Ind vs SA
6. World Cup
7. India vs West Indies
8. iPhone 14
9. Jeffrey Dahmer
10 Indian Premier League

Ukrayna coğrafyasında yaşanan savaş, Kraliçe Elizabeth’in ölümü, piyango sayıları ve maymun çiçeği virüsü; Google’da en çok aratılan haber başlıkları arasında yer aldı.

1. Ukraine
2. Queen Elizabeth passing
3. Election Results
4. Powerball numbers
5. Monkeypox

Google’da en çok aratılan filmlerinin başında, vizyona çıktığı ilk 5 ay içerisinde 750 milyon doları aşan hasılat elde eden Thor: Love and Thunder bulunmakta. Black Adam, Top Gun: Maverick, The Batman ve Encanto gibi yılın diğer popüler yapımlar da listede Thor: Love and Thunder’ın peşi sıra geliyorlar.

Spotify üyelik fiyatlarına yüzde 42 zam Spotify üyelik fiyatlarına yüzde 42 zam

1. Thor: Love and Thunder
2. Black Adam
3. Top Gun: Maverick
4. The Batman
5. Encanto

Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki dava ve Will Smith’in Oscar Akademi Ödülleri Töreni’nde Chris Rock’a atmış olduğu tokat 2022’de pek çok insanın takip ettiği ve neredeyse tüm haber kanallarının gündeme aldığı olaylardan ikisi oldu.

1. Johnny Depp
2. Will Smith
3. Amber Heard
4. Vladimir Putin
5. Chris Rock