Bedelli askerlik ücreti 240 bin göstergenin memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu ortaya çıkıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni memur aylık katsayısı 0,333603 olarak belirledi. Buna göre, 2022 Temmuz-Aralık arasındaki bedelli askerlik ücreti 80 bin 64 lira oldu.

Memur aylık katsayıları ocak ve temmuz aylarında değişiyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mahalli İdare Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları genelgede memur aylık katsayılarını belirledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgede temmuz-aralık arası uygulanacak memur aylık katsayısı 0,333603 olarak açıklandı.

Açıklanan memur aylık katsayısıyla milyonlarca gencin beklediği bedelli askerlik ücreti de netleşti. Bedelli askerlik ücreti kanunda belirtildiği şekilde 240 bin göstergenin memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu belirleniyor.

TTB'den Prof. Şenol'u tehdit eden zanlı hakkında suç duyurusu: Diploması olmadığı halde tabip unvanı kullanıyor TTB'den Prof. Şenol'u tehdit eden zanlı hakkında suç duyurusu: Diploması olmadığı halde tabip unvanı kullanıyor

Buna göre, 2022 Temmuz'dan aralık ayına kadar uygulanacak olan bedelli askerlik ücreti 80 bin 64 lira oldu. Bedelli askerlik tutarı her yıl ocak ve temmuz ayında yeniden belirleniyor. Bedeli askerlik ücreti 2022 Ocak-Haziran dönemi için 56 bin 500 liraydı.