GÜNDEM

Sağlık Bakanlığı’nın yer aldığı kongrede “Vampirler neden uzun yaşar?” sorusu

Sağlık Bakanlığı ve Kızılay’ın içinde yer aldığı XI. Ulusal Kan Merkezleri ve Transfüzyon Tıbbı Kongresi “Vampirler Neden Uzun Yaşar?” başlıklı konferansla açılacak.
Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği’nin düzenlediği (TKMTD) XI. Ulusal Kan Merkezleri ve Transfüzyon Tıbbı Kongresi 11 – 15 Mart  2018 tarihleri arasında Antalya’da  yapılacak. Kongre ve Kurs Kurulu’nda TC Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Türk Kan Vakfı ve Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği yer alıyor.

“VAMPİRLER NEDEN UZUN YAŞAR” KONFERANSI

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın Onursal Başkan olduğu kongrenin programında açılış konferansı “Vampirler Neden Uzun Yaşar?” başlığı altında yapılacak.

TIBBİ KONGREDE KANUNİ SULAN SÜLEYMAN

Programda bu konferansın hemen ardından düzenlenen diğer konfrans ise “İmparatorluğun Sınırında Padişahın Hatırası: Macaristan-Zigetvar’da Kanuni Sultan Süleyman Palankasının Dünü ve Bugünü” başlığıyla yapılacak.

Kongreye çağrı bildirisinde “Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği; Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı, çeşitli üniversite hastaneleri ve Türk Kan Vakfı ile birlikte 1997 yılından bugüne kadar kan merkezi çalışanlarına yönelik 20 ulusal kurs, 10 ulusal kongre, 121 sempozyum ve 2 uluslararası kongre düzenlemiştir” bilgisi de yer alıyor.

dokuz8HABER

 

 

Video