POLİTİKA

Seçim güncesi | Temelli’den Erdoğan’a: Yahu hakaret ederken bile ‘Kürt bile’ diyor

31 Mart yerel seçimlerine günler kaldı. Bugünkü seçim haberlerinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın  “O adam Kürt bile değil” dediği HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın Erdoğan’a verdiği cevaplar öne çıktı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Burdur’da kürkte vergi sıfırlamasını “Erkeklere bir müjde vereyim” sözleriyle eleştirdi.

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Ankara’da bir duvara yazılan ‘Biji Mansur’ yazısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP’nin Kayseri Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, seçim çalışmaları kapsamında katıldığı bir toplantıda bir yurttaş hakkında “Lan kitapsız” ifadelerini kullanması tepki çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimler kapsamında kurulan Millet İttifakı kapsamında ilk ortak mitingi Denizli’de düzenledi.

Günün seçim haberlerini sizin için derledik:

SON TWEET’LER

43 minutes ago
İstanbul seçimleri için farklı görüşte olan çiftin tartışması sosyal medyada ilgi çekti.
via/@YolTV https://t.co/pvwDFo0wVA
8 31
1 hour ago
Japonya’da ‘Kedi Kafe’ ismindeki bir işletmede, bir düzineden fazla kedinin cam kenarına çıkarak pirinç tarlasını süren çiftçiyi izledikleri görüntüler sosyal medyada büyük beğeni aldı. https://t.co/EkVUfqs4Y4
2 hours ago
İstanbul'da "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması kapsamında, 39 ilçede denetim gerçekleştirildi. https://t.co/6MOvbDB45D
5
2 hours ago
Şarkıcı Cenk Eren'i telefonla arayan bir dolandırıcı, kendisini Zonguldak Valisi olarak tanıtıp engelli çocuklar için yapılan yardım kampanyasına 6 bin TL bağışta bulunmasını istedi. Polis, para hesaptan çekilmeden bloke ederek dolandırıcıların parayı çekmesini engelledi. https://t.co/OSrlg5PS58
3 4
2 hours ago
Yeni askerlik sistemi teklifi, Meclis Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi. https://t.co/u89tRFKNpe
1