POLİTİKA

Seçim güncesi | HDP’nin “Yê Mao (Bizimdir)” afişi “Maocu” diye sakıncalı bulundu

Tunceli Nazımiye’de HDP’nin “Yê Mao (Bizimdir)” afişleri sakıncalı bulundu. “Mao” kelimesini Mao Zedong’la ilişkilendiren polis afişlerin kaldırılmasını istedi.  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli “Yahu bu nedir? Buna gülsen gülünmez, ağlasan ağlanmaz. Yalnız Çin duymasın. Sen burada Mao’ya bu lafı söylüyorsun, sonra Çin’e gidip kredi istiyorsun. Vermezler” dedi.

DSP’nin seçim aracına AKP broşürlerinin yüklendiği video, sosyal medyada en çok yorum yapılanlar konulardan oldu.

Şanlıurfa Karaköprü AKP Seçim Bürosu’nda konuşma yapan bir partili “31 Mart’ta Ak Parti’ye ve Erdoğan’a oyunuzu verin cennetin anahtarı cebinizdedir” dedi.

MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Hüseyin Sözlü, “Cumhurbaşkanı ‘tek adam’ olur mu? Olabilir. Dünyada örnekleri var. Krallıkla yönetilen başarılı demokrasiler de var. Gereken düzenlemeler yapılırsa sistem çalışır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa’da ilçe ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, “İnsanları birbirlerine düşürüp, seçim almayı gelenek haline getirdiler. Muhtarın beka ile ne alakası var?” dedi.

Günün seçim haberlerini sizin için derledik:

 

Etiketler

Yazar hakkında

Dokuz8 Haber

Yurttaş haberciliği odaklı gönüllü bir haber ağı platformu olan dokuz8HABER, yurttaş haberciliğinin dinamizmiyle gazeteciliğin birikiminin buluşma noktasında kurulan sosyal medya tabanlı yeni tipte bir haber ajansı ağıdır.

SON TWEET’LER

8 minutes ago
Uber'e karşı açılan dava, bilirkişi raporunun henüz mahkemeye gelmemesi nedeniyle 3 Temmuz 2019 tarihine ertelendi. https://t.co/8f1BrlG3bl
19 minutes ago
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB), mimar ve mühendisler tarafından tepki çeken "Ulus Tarihi Kent Merkezi 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı", Danıştay 6. Dairesi tarafından iptal edildi. https://t.co/iShdGNg57z
3
26 minutes ago
Denizli'deki 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından saat 12.00'ye kadar bölgede büyüklükleri 1,4 ile 4,8 arasında değişen 71 artçı sarsıntı daha yaşandı.
1 1
31 minutes ago
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Marketler genelde kendi markalarıyla üretim yaptırıp satıyorlar. Buna bir sınırlama getirip, diğer üreticilerin de bu marketlerde yer almasını zorunlu kılacağız" dedi. https://t.co/aUzHkINX2o
1
45 minutes ago
RS FM'e konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP erken seçim yapalım der mi? sorusuna, "Hayır demez. Diyelim ki Ekrem Bey seçildi. Vatandaşın sorunlarını çözmeden 'seçim' diyemeyiz. Bu anlayış doğru değil. Bu fırsatçılık, ucuz siyaset olur" cevabını verdi. https://t.co/FKSSvyqYeD
2 8