POLİTİKA

Seçim güncesi | HDP’nin “Yê Mao (Bizimdir)” afişi “Maocu” diye sakıncalı bulundu

Tunceli Nazımiye’de HDP’nin “Yê Mao (Bizimdir)” afişleri sakıncalı bulundu. “Mao” kelimesini Mao Zedong’la ilişkilendiren polis afişlerin kaldırılmasını istedi.  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli “Yahu bu nedir? Buna gülsen gülünmez, ağlasan ağlanmaz. Yalnız Çin duymasın. Sen burada Mao’ya bu lafı söylüyorsun, sonra Çin’e gidip kredi istiyorsun. Vermezler” dedi.

DSP’nin seçim aracına AKP broşürlerinin yüklendiği video, sosyal medyada en çok yorum yapılanlar konulardan oldu.

Şanlıurfa Karaköprü AKP Seçim Bürosu’nda konuşma yapan bir partili “31 Mart’ta Ak Parti’ye ve Erdoğan’a oyunuzu verin cennetin anahtarı cebinizdedir” dedi.

MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Hüseyin Sözlü, “Cumhurbaşkanı ‘tek adam’ olur mu? Olabilir. Dünyada örnekleri var. Krallıkla yönetilen başarılı demokrasiler de var. Gereken düzenlemeler yapılırsa sistem çalışır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa’da ilçe ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, “İnsanları birbirlerine düşürüp, seçim almayı gelenek haline getirdiler. Muhtarın beka ile ne alakası var?” dedi.

Günün seçim haberlerini sizin için derledik:

 

Etiketler

SON TWEET’LER

27 minutes ago
24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, Giresun'da şüpheli bir biçimde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ı tanımadı.
Twitter'da yaptığı paylaşımda, Rabia'nın fotoğrafını profilinde kullananlar için, "Aynı foto 4 farklı hesap. Ekrem İmamoğlu'nun trol ekibi" dedi. https://t.co/QsCD6hnE7R
1
1 hour ago
İstanbul seçimleri için farklı görüşte olan çiftin tartışması sosyal medyada ilgi çekti.
via/@YolTV https://t.co/pvwDFo0wVA
11 49
2 hours ago
Japonya’da ‘Kedi Kafe’ ismindeki bir işletmede, bir düzineden fazla kedinin cam kenarına çıkarak pirinç tarlasını süren çiftçiyi izledikleri görüntüler sosyal medyada büyük beğeni aldı. https://t.co/EkVUfqs4Y4
3 hours ago
İstanbul'da "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması kapsamında, 39 ilçede denetim gerçekleştirildi. https://t.co/6MOvbDB45D
5
3 hours ago
Şarkıcı Cenk Eren'i telefonla arayan bir dolandırıcı, kendisini Zonguldak Valisi olarak tanıtıp engelli çocuklar için yapılan yardım kampanyasına 6 bin TL bağışta bulunmasını istedi. Polis, para hesaptan çekilmeden bloke ederek dolandırıcıların parayı çekmesini engelledi. https://t.co/OSrlg5PS58
3 4