POLİTİKA

Seçim güncesi | Erdoğan: Ben vatandaşıma terörist diyecek kadar enayi miyim?

Bugünkü seçim haberlerinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün Denizli Mitingi’nde “Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizlililer nasılsınız?” dedi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan “Ben vatandaşıma terörist diyecek kadar enayi miyim?” diye cevap verdi. Ardından avukatları Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu.

YSK, ‘güvenlik’ gerekçesiyle 24 Haziran’da olduğu gibi 31 Mart seçimleri için de 14 ildeki sandıkları taşıma kararı aldı. Tunceli’de bir mahalle dışında tüm sandıklar taşınacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tanzim kuyrukları hakkında “Bir de adına varlık kuyruğu diyor. O varlık kuyruğu olsa sen millete bırakır mısın? Önce sen girersin, senin yakınların girer o kuyruğa” dedi.

Günün seçim haberlerini sizin için derledik:

SON TWEET’LER

44 minutes ago
İstanbul seçimleri için farklı görüşte olan çiftin tartışması sosyal medyada ilgi çekti.
via/@YolTV https://t.co/pvwDFo0wVA
8 31
1 hour ago
Japonya’da ‘Kedi Kafe’ ismindeki bir işletmede, bir düzineden fazla kedinin cam kenarına çıkarak pirinç tarlasını süren çiftçiyi izledikleri görüntüler sosyal medyada büyük beğeni aldı. https://t.co/EkVUfqs4Y4
2 hours ago
İstanbul'da "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması kapsamında, 39 ilçede denetim gerçekleştirildi. https://t.co/6MOvbDB45D
5
2 hours ago
Şarkıcı Cenk Eren'i telefonla arayan bir dolandırıcı, kendisini Zonguldak Valisi olarak tanıtıp engelli çocuklar için yapılan yardım kampanyasına 6 bin TL bağışta bulunmasını istedi. Polis, para hesaptan çekilmeden bloke ederek dolandırıcıların parayı çekmesini engelledi. https://t.co/OSrlg5PS58
3 4
2 hours ago
Yeni askerlik sistemi teklifi, Meclis Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi. https://t.co/u89tRFKNpe
1