POLİTİKA

Seçim güncesi | Cumhur İttifakı’nda Manisa ve Bülent Arınç krizi

Manisa’da Cumhur İttifakı etkinliğinde Bülent Arınç’ın yaptığı konuşma sonrası MHP’liler salonu terketti. 28 AKP’li ihraç istemiyle disipline sevk edildi. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt “Biri Bülent Arınç’ı sustursun” dedi.

Bülent Arınç, Cumhur İttifakı’nın etkinliğinde MHP’li adayı Cengiz Ergün için “Onun da üç dönemi dolacak. Gitsin, İzmir’e aday olsun. Manisa’dan ayağını çeksin artık” dedi. MHP’liler salonu terketti.

Manisa’da Cumhur İttifakı’nın Kırkağaç Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı AKP’li Yaşar İsmail Gedüz’e muhalif tavırlar sergileyen ve bağımsız aday Hasan Karaosmanoğlu’nu destekleyen 28 AKP’linin kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiği açıklandı.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt “Bülent Arınç, MHP’li düşmanlığına devam ediyor. Ben bir laf etsem, İttifak çatladı diyorlar. Lakin biri bunu sustursun” dedi.

Balıkesir Ayvalık’da Cunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda Cumhur İttifakı’nın MHP Balıkesir Belediyesi başkan adayı Nazmi Başaran’ın aday tanıtımı yapıldı. Okul saatinde lise binasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dev posteri asıldı.

Cumhur İttifakı’nın MHP’li Mersin Erdemli Belediye Başkan adayı Mükerrem Tollu, “Oradan ciyaklayan kadınlara da hizmet edeceğiz” dedi.

Günün seçim haberlerini sizin için derledik:

Etiketler

SON TWEET’LER

18 minutes ago
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, belediyelere gönderdiği yazı ile kayyum döneminde yerleştirilen beton blokların ikinci bir emre kadar kaldırılmaması talimatı verdi. via/@MAturkce https://t.co/3x7M2Qeno2
24 minutes ago
Şarkıcı Sıla'yı şiddete maruz bırakan oyuncu Ahmet Kural, bugün (22 Nisan) görülen duruşmada 16 ay 20 gün hapis cezası aldı. https://t.co/k04edjHAQt
9 29
36 minutes ago
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, ülkenin ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırının üzerinden 24 saate yakın süre geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapmadı. https://t.co/LFkZkQ8izS
19 30
42 minutes ago
ABD Dışişleri Bakanlığı Sri Lanka'da yeni saldırıların gerçekleşebileceğini duyurdu. https://t.co/bzvj1a12u2
1 6
48 minutes ago
ABD'de Güney Kaliforniya’da, 7 tane yavru köpeği ölüme terk eden kadın hakkında soruşturma başlatıldı. Kısa sürede fark edilen yavrular ise özel bakıma alındı. https://t.co/CigxeVyGnu
3 29