POLİTİKA

Kılıçdaroğlu: Krizin sorumlusu 16 yıldır memleketi yönetenler

dokuz8HABER/Osman Çaklı (@osmanckli)

CHP’nin Uşak mitinginde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Uşak organize saniyesinde 3500 işçi işten çıkarıldı, saray sosyetesi ayrı biz ayrıyız onlar işsizlik nedir bilmez” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak temasları kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet etti ardından partisinin Kent Meydanı’nda düzenlediği mitingine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında “Uşak organize saniyesinde 3500 işçi işten çıkarıldı, saray sosyetesi ayrı biz ayrıyız onlar işsizlik nedir bilmez. Türkiye’nin ilk şeker fabrikası 1926’tıda Uşak’ta kuruldu, şimdi bu şeker fabrikasını özelleştirmeye çalışıyorlar. Belediye başkan adayımızı koltuğa oturtursanız Uşak şeker fabrikasını CHP Uşak Belediyesi, Şeker-İş satın alıp istihdam yaratacak” diye konuştu.

“SATACAK BİR ŞEY KALMADI”

“EYT’liler demokratik haklarını kullanıyor, Erdoğan çıkıp EYT’liler için ‘türedi’ ifadesini kullanıyor. Tasarruf diyince engelliden, esnaftan, sanayiciden kestiniz Suriyelilere 35 milyar dolar harcadınız. Şimdi Tank Palet fabrikasını satıyorlar, satacak bir şey kalmadı” diyen Kılıçdaroğlu “Şimdi kriz var krizin sorumlusu 16 yıldır bu memleketi yönetenlerdir sattılar savurdular” ifadelerini kullandı.

“BUNUN ADI ADALET OLUYOR”

Bazı kürk çeşitlerinde ÖTV’nin kaldırıldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Beyler gözünüz aydın, artık giderken hanımızına bir kürk götürürsünüz, vergisiz alacaksınız. Şu adalete bakın Allah aşkına, esnaftan, asgari ücretliden, sanayiciden vergi alırsın, kürkten vergi almazsın bunun adı adalet oluyor hangi adalet Allah aşkına. Sandığa gideceğiz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Biz fakirin fukaranın halkın yanındayız. Bir ülke üretirse zengin olur üretmezse fakir olur.
Bir salı konuşmasında çöpten geçinen bir kadının fotoğrafını gösterdim kıyamet koptu ama yüzlerce binlerce insan bu şekilde yaşıyor bunları görmüyorlar.”
CHP lideri, “Burada belediyede çalışanları 2020 lira asgari ücret alıyorlar 1 Ocak 2019’dan itibaren biz 2200 lira vereceğiz bizi seçin 1 Nisan’dan itibaren en az 2200 lira asgari ücret vereceğiz ve 1 Ocak’tan Nisan’a kadar olan farkı da işçilere vereceğiz” dedi.

SON TWEET’LER

24 minutes ago
RS FM'e konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP erken seçim yapalım der mi? sorusuna, "Hayır demez. Diyelim ki Ekrem Bey seçildi. Vatandaşın sorunlarını çözmeden 'seçim' diyemeyiz. Bu anlayış doğru değil. Bu fırsatçılık, ucuz siyaset olur" cevabını verdi. https://t.co/FKSSvyqYeD
1
34 minutes ago
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve konut sektörlerindeki krize dikkat çekerek bu sektörlerin tümünde geçici veya kalıcı vergi indirimi gerektiğini söyledi. https://t.co/GSTbYnUmAd
1
42 minutes ago
İstanbul Beylikdüzü'nde, sokak röportajı sırasında "Benim cebimde 100 lira yok" diyen gence, "Sen PKK'lısın teröristsin" diyen AKP seçmeninin videosu, sosyal medyanın en fazla konuşulan videolarından oldu. https://t.co/cgu9Iu8HtV
17 32
51 minutes ago
Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenci anketi:
📌Yüzde 82,8’i geçinmek konusunda zorlandığını söylüyor
📌Yüzde 21,2’si çalışıyor
📌Yüzde 98,2’si devletin desteğinin yetersiz kaldığını belirtiyor
📌Yüzde 56’sı kültür/sanat/eğlenceye bütçe ayıramıyor
https://t.co/XOaPYS1AsZ
2 4
52 minutes ago
Akit TV, CHP lideri Kılıçdaroğlu için idam istendiği söylenen yayına dair açıklama yaptı: "Akit TV'de canlı yayında da olsa, kastı aşan böyle bir cümlenin sarf edilmesinden üzüntülüyüz. İlgili arkadaşımıza gereken yaptırımın uygulanacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz." https://t.co/5CTjaADzji
1