POLİTİKA

Kılıçdaroğlu: Krizin sorumlusu 16 yıldır memleketi yönetenler

dokuz8HABER/Osman Çaklı (@osmanckli)

CHP’nin Uşak mitinginde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Uşak organize saniyesinde 3500 işçi işten çıkarıldı, saray sosyetesi ayrı biz ayrıyız onlar işsizlik nedir bilmez” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak temasları kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet etti ardından partisinin Kent Meydanı’nda düzenlediği mitingine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında “Uşak organize saniyesinde 3500 işçi işten çıkarıldı, saray sosyetesi ayrı biz ayrıyız onlar işsizlik nedir bilmez. Türkiye’nin ilk şeker fabrikası 1926’tıda Uşak’ta kuruldu, şimdi bu şeker fabrikasını özelleştirmeye çalışıyorlar. Belediye başkan adayımızı koltuğa oturtursanız Uşak şeker fabrikasını CHP Uşak Belediyesi, Şeker-İş satın alıp istihdam yaratacak” diye konuştu.

“SATACAK BİR ŞEY KALMADI”

“EYT’liler demokratik haklarını kullanıyor, Erdoğan çıkıp EYT’liler için ‘türedi’ ifadesini kullanıyor. Tasarruf diyince engelliden, esnaftan, sanayiciden kestiniz Suriyelilere 35 milyar dolar harcadınız. Şimdi Tank Palet fabrikasını satıyorlar, satacak bir şey kalmadı” diyen Kılıçdaroğlu “Şimdi kriz var krizin sorumlusu 16 yıldır bu memleketi yönetenlerdir sattılar savurdular” ifadelerini kullandı.

“BUNUN ADI ADALET OLUYOR”

Bazı kürk çeşitlerinde ÖTV’nin kaldırıldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Beyler gözünüz aydın, artık giderken hanımızına bir kürk götürürsünüz, vergisiz alacaksınız. Şu adalete bakın Allah aşkına, esnaftan, asgari ücretliden, sanayiciden vergi alırsın, kürkten vergi almazsın bunun adı adalet oluyor hangi adalet Allah aşkına. Sandığa gideceğiz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Biz fakirin fukaranın halkın yanındayız. Bir ülke üretirse zengin olur üretmezse fakir olur.
Bir salı konuşmasında çöpten geçinen bir kadının fotoğrafını gösterdim kıyamet koptu ama yüzlerce binlerce insan bu şekilde yaşıyor bunları görmüyorlar.”
CHP lideri, “Burada belediyede çalışanları 2020 lira asgari ücret alıyorlar 1 Ocak 2019’dan itibaren biz 2200 lira vereceğiz bizi seçin 1 Nisan’dan itibaren en az 2200 lira asgari ücret vereceğiz ve 1 Ocak’tan Nisan’a kadar olan farkı da işçilere vereceğiz” dedi.

SON TWEET’LER

8 minutes ago
Mersin'in Erdemli ilçesinde üzeri kirli çocuğu koltuktan kaldırıp yere oturttuğu iddia edilen şoför, seferden men edildi. https://t.co/5bD7b0J1jP
1 hour ago
İzmir Bayraklı Belediyesi tasarruf önlemleri sayesinde 45 günde 2 milyon TL tasarruf etti. Belediyede fazla kiralık araçlar iade edildi, belediye kurumları kiralık binalar yerinde belediyeye ait binalarda hizmet vermeye başladı. https://t.co/7jvfihdJ8B
11 34
2 hours ago
24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, Giresun'da şüpheli bir biçimde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ı tanımadı.
Twitter'da yaptığı paylaşımda, Rabia'nın fotoğrafını profilinde kullananlar için, "Aynı foto 4 farklı hesap. Ekrem İmamoğlu'nun trol ekibi" dedi. https://t.co/QsCD6hnE7R
11 46
3 hours ago
İstanbul seçimleri için farklı görüşte olan çiftin tartışması sosyal medyada ilgi çekti.
via/@YolTV https://t.co/pvwDFo0wVA
13 73
4 hours ago
Japonya’da ‘Kedi Kafe’ ismindeki bir işletmede, bir düzineden fazla kedinin cam kenarına çıkarak pirinç tarlasını süren çiftçiyi izledikleri görüntüler sosyal medyada büyük beğeni aldı. https://t.co/EkVUfqs4Y4