POLİTİKA

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce

CHP’nin 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı seçimlerinde adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. Muharrem İnce’nin adaylığına tüm CHP milletvekilleri destek verdi.
Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. İşte Muharrem İnce’nin öz geçmişi:

MUHARREM İNCE KİMDİR?

4 Mayıs 1964’te Yalova’ya bağlı Elmalık köyünde Şerif-Zekiye çiftinin oğlu olarak doğdu. İlk ve ortak öğrenimini Yalova’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fizik-Kimya Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.
Fizik öğretmeni olarak liselerde ve dershanelerde görev aldı, müdürlük yaptı. Bir süre Yalovaspor’un basın sözcülüğünü ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin il başkanlığını yaptı.

CHP Parti Meclisi üyeliği yapan İnce, 2002’den bu yana kesintisiz olarak Yalova milletvekilliği yapıyor. İnce, 22 ve 23. dönemde Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği, 23 ve 24. dönemde CHP Grup Başkanvekilliği ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Üyeliği görevlerinde bulundu.

Evli ve 1 çocuk babası olan İnce’nin Tatanka, Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz, 1 İleri 5 Geri ve Buyurun Sayın İnce/Siz Yokken Meclis Sonuna Kadar Çalışıyordu adlı 4 kitabı var.

2 KEZ KILIÇDAROĞLU’NUN RAKİBİ OLDU

TBMM’de yaptığı ateşli konuşmalarla tanınan İnce, zaman zaman parti yönetimi ve Kılıçdaroğlu’ya da muhalif çıkışlarıyla da gündeme geldi. İnce, 18 Ağustos 2014 tarihinde grup başkanvekilliğinden istifa ederek CHP Kurultayı’nda genel başkanlığa aday oldu. Ancak Kılıçdaroğlu’nun 740 oyuna karşılık 415 oy aldı. İnce, 3 Şubat 2018’deki 36. Olağan Kurultay’da bir kez daha aday oldu ve 447 oy alarak 790 oy alan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yine gerisinde kaldı.

Muharrem İnce, 24 Haziran 2018’de yapılacak seçimde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı oldu.

Video