POLİTİKA

CHP’de adaylık ‘İnce’ldiği yerden kopuyor

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı yarın belli olacak. Ana muhalefet partisinde yarın yapılacak açıklama öncesi ibre Muharrem İnce’yi gösterdi. Adaylık için geçen bir diğer isim CHP Milletvekili İlhan Kesici’nin milletvekili adaylığı başvurusunda bulunması cumhurbaşkanı adayı olmamamasını kesinleştirdi. Kesici “Duyduğum kadarıyla Muharrem İnce aday olacak” açıklaması yaptı.  İnce, kendisinin aday olacağı iddialarına ilişkin, “Yarın saat 10.00’da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin” dedi.
CHP’nin yarın yapılacak açıklaması öncesinde ibre tamamen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye döndü. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için adı geçen CHP Milletvekili İlhan Kesici CHP’den milletvekilliği için adaylık başvurusu yaptı. Böylece Kesici’nin Cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağı kesinleşmiş oldu.

KESİCİ: DUYDUĞUMA GÖRE MUHARREM İNCE

Kesici, kendisine adaylığı ile ilgili sorular sorulması üzerine, “Bana bir mesaj yok ama benim duyduğum kadarıyla Muharrem İnce aday olacak. Ben bir şey açıklamış olmadım, öyle duydum. Sabah İnce’yi telefonla aradım, tebrik ettim. ‘Allah mahcup etmesin’ dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti” yanıtını verdi.

FOTOĞRAFLAR PAYLAŞILMAYA BAŞLADI

CHP’nin yarın yapacağı Cumhurbaşkanı adayı açıklaması öncesinde Muharrem İnce’nin afişlerinin bulunduğu fotoğraflar paylaşılmaya başlandı. Cumartesi günü Yalova’da miting yapılacağı haberi de kulislerde konuşuluyor.

İNCE: YARINI BEKLEYİN

Muharrem İnce, partisinin grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İlhan Kesici’nin, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olacağına ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine İnce, “Yarın saat 10.00’da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak” diye konuştu.

Ana muhalafet partisi yarın önce Meclis grubunu toplayacak. O toplantıda cumhurbaşkanı adayı için grup kararı alınacak. Ardından da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda CHP’nin adayı kamuoyu ile paylaşılacak.

Video