POLİTİKA

Akşener’den Albayrak’a: Bak burası çok önemli

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Damada hatırlatırım böyle yapıyor ya bak burası çok önemli! Tekrar söylüyorum burası önemli, gayet önemli!” deyip Albayrak’ın taklidini yaptı. Akşener “Ekonomi power point sunumlarıyla değil, yatırımla, üretimle ayağa kalkar. Bak burası önemli! Ekonomide toparlanmanın ilk şartı güven ortamının yaratılmasıdır” ifadelerini kullandı.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi, kararı verenin de kazananın da millet olduğunu söyledi. Akşener, “Seçim hayırlı olsun. Seçimi kazanmış bütün kardeşlerimi ayrım gözetmeksizin tebrik ediyorum. 31 Mart’ta maaşı kuşa dönen işçiler kazandı. Kafasına çay atılanlar kazandı. Yeter artık diyen demokratlar kazandı. Kısaca iyiler kazandı. FETÖ’ye teslim ettikleri devleti sokaktan toplayanlar kazandı. Artık yalan, iftira ve tehditle seçim alma dönemi kapandı” dedi.

“MAHŞERDE VERECEKLERİ HESAP KALDI”

Seçim kampanyası sürecinde Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ve MHP’nin, kullandığı dili eleştiren Akşener, şöyle konuştu:

“İktidar partilerinin seçim kampanyasında kullandıkları dili gördük. Ekonomiyi konuşturmamak için seçim meydanlarını savaş alanına çevirmek istediler. Bize iftira ederek hayat pahalılığını unutturmak istediler. Sayın Temel Karamollaoğlu ile beni Kandil ile sözleşme imzalayacağımızı söyleyecek kadar alçaldılar. Oysa ekonomide yaşananları perdelemek mümkün mü? 3- 5 belediye için bu kadar tehlikeli bir dil kullanmanıza değdi mi? Seçim kampanyası boyunca ‘beka beka’ dediler? Ne oldu peki, iftiralarınızdan geriye ne kaldı? Ben size söyleyeyim: Mahşerde verecekleri hesap kaldı.”

“SÜRECİ UZATARAK VİCDANLARI UYUŞTURAMAZSINIZ”

Akşener, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi için AK Parti ve MHP’nin YSK’ya yaptıkları başvuruyu hatırlatarak şunları söyledi:

“Millet, 31 Mart yerel seçimlerinde kararını verdi. Seçim gecesi kaybettiğini kabul eden Sayın Erdoğan’a sormak istiyorum. Kulağınıza kim ne fısıldadı? Ülkemize ve milletimize bu kötülüğü yapmayın. O kulağınıza fısıldayanların sesine kulaklarınızı kapatın. İktidarın başına çağrımdır ki; atadığı hakimlere aldıracağı kararı milletimiz kabul etmez. Bununla da kalmaz, ilk seçimde kendisini sandığa gömer. Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Milletin verdiği kararı YSK değiştiremez. Milletin kararı, etrafından dolanacak çalı değildir. Süreci uzatarak vicdanları uyuşturamazsınız. Türkiye Venezuela olmayacak, ama Türkiye Kuzey Kore de olmayacak. Millete parmak sallamayın, tehdit etmeyin, özür dileyin.”

KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Çubukta, şehit cenazesi sırasında bir grup tarafından saldırıya uğramasını da değerlendirdi. Akşener, “Ana muhalefet lideri linç girişimine maruz kalmıştır. Bunun bir şehit cenazesinde yapılması, olayın vahametini göstermektedir” dedi.

Türkiye’nin iktidar eliyle bir uçuruma sürüklendiğini öne süren İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, kendisine yönelik yapılan saldırı hatırlatarak, “Bu zihniyetin yönlendirdiği bir grup şuursuz, gece vakti evimi basmıştı. Takip ettim, beraat ettiler. Sayın Kılıçdaroğlu’na yumruk atan şuursuz serbest bırakıldı. Bir de kendi gibi şuursuzlarla fotoğraf çektirdi. Tweet atanı tutuklayıp, yumruk atanı salıvermek hukukun paspas edilmesidir” dedi.

DAMADI TAKLİT ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın taklidini yaptı. Ekonominin kötü gidişatından bahseden Akşener, “Damada hatırlatırım böyle yapıyor ya bak burası çok önemli! Tekrar söylüyorum burası önemli, gayet önemli!” deyip Albayrak’ın taklidini yaptı. Akşener sözlerine Ekonomi power point sunumlarıyla değil, yatırımla, üretimle ayağa kalkar. Bak burası önemli! Ekonomide toparlanmanın ilk şartı güven ortamının yaratılmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Yazar hakkında

Dokuz8 Haber

Yurttaş haberciliği odaklı gönüllü bir haber ağı platformu olan dokuz8HABER, yurttaş haberciliğinin dinamizmiyle gazeteciliğin birikiminin buluşma noktasında kurulan sosyal medya tabanlı yeni tipte bir haber ajansı ağıdır.

SON TWEET’LER

27 minutes ago
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ölçüler ve Ayar Kanunu'ndaki değişiklikle ölçü aletinin muayenesini yaptırmayan esnafa getirilen idari para cezası muafiyeti başvurularının 28 Mayıs'ta sona ereceğini hatırlattı. Muayene yaptırmayan esnafa 2 bin 101 TL ceza verilecek. https://t.co/akmp7yVVaz
1 1
36 minutes ago
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, jandarma aracı kontrolden çıkarak devrildi. Devrilme sonucu 4 asker hafif yaralandı. Yaralı askerlerin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. https://t.co/gWNrzS6K7J
1
37 minutes ago
YSK Başkanı Sadi Güven, daha önce Artvin, Tunceli, Adıyaman ve Yozgat gibi illerdeki seçimlerde de benzer itirazlar yapıldığını fakat YSK'nın hiçbirinde seçimi iptal etmediği için karara muhalefet şerhi düştüğünü açıkladı. https://t.co/XxJAURU0Zj
63 78
40 minutes ago
YSK Başkanı Sadi Güven, "Kamu çalışanı olmadığı halde sandık başkanı olarak görev yapan 754 kişinin görev yaptığı sandıkların 750 tanesinde AKP'li üye görev yapmış ve bu sandıklarda AKP 1.104 üye ile temsil edilmiştir" notuyla hile olmadığını söyledi. https://t.co/XX73gBBWsB
44 minutes ago
YSK Başkanı Sadi Güven, muhalefet şerhinde "Sayım döküm cetvelinin olmadığı 22 sandıkta ise başkan hariç AKP 36, Cumhuriyet Halk Partisi 33, HDP 12, Saadet Partisi 12, İyi Parti 1, seçmen 5 üye ve 22 memur üye görev yapmıştır" notuyla bir usülsüzlük olmadığını söyledi. https://t.co/xlis4objrr